DOLAR

8,6580

1.42%
EURO

10,1795

0.81%
ALTIN(gr)

487,65

1,55%
BİST 100

1.419,43

0.10%
  • Hamburger Menü 1
  • Hamburger Menü 2
  • Hamburger Menü 3
  • Hamburger Menü 4
  • Hamburger Menü 5
  • Hamburger Menü 6
  • Hamburger Menü 7
blank
Sahillerde özelleştirmeler başladı!
1264 okunma

Sahillerde özelleştirmeler başladı!

ABONE OL
Eylül 1, 2021 15:55
Sahillerde özelleştirmeler başladı!
blank
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Sahil beldelerindeki mülkiyeti Hazine’ye ait parseller tek tek özelleştiriliyor. Son olarak Ağustos ayı başında çıkan orman yangınlarında en fazla etkilenen Marmaris İçmeler’de yanan alanın hemen yanında, denize sıfır 2 parsel daha özelleştirme kapsamına alındı.

Mülkiyeti Hazine’de olan Antalya, Aydın, Mersin, Muğla ve İzmir’de bulunan toplam 31 parsel, Cumhurbaşkanlığı kararnamesiyle satışa çıktı. Satışa çıkan taşınmazlar arasında, Marmaris ilçesine bağlı İçmeler mahallesinde denize sıfır konumda iki parsel de bulunuyor.

Hazine’ye ait bazı parsellerin satışına ilişkin Cumhurbaşkanlığı kararnamesi bugünkü Resmi Gazete’de yayınlandı. Buna göre; mülkiyeti Maliye Hazinesi’nde olan Antalya, Aydın, Mersin, Muğla ve İzmir’de bulunan toplam 31 parsel satışa çıktı. Satışa çıkan taşınmazlar arasında, günlerce söndürülemeyen yangınlarda ormanlarının bir kısmını kaybeden Muğla’nın Marmaris ilçesine bağlı İçmeler mahallesinde denize sıfır konumda iki parsel de yer aldı. Toplam 640 metrekare büyüklüğünde olan iki parselin her iki yanında da turizm tesisleri bulunuyor.

Yangında ormanlarını kaybeden İçmeler mahallesinin sahilinde bulunan iki parselin dışında, Fethiye ilçesi Karargözler mahallesinde bir parsel de satışta çıkarıldı. Denize sıfır konumda bulunan ve yat limanının sınır hattında yer alan bin 313 metrekare alana sahip arazi de 4438 sayılı Cumhurbaşkanlığı kararı ile satılacak.

Haber: Esma Turan

En az 10 karakter gerekli
Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.


HIZLI YORUM YAP