DOLAR 9,61531.08%
EURO 11,23671.02%
ALTIN 553,381,55
BITCOIN 585177-0,71%
Muğla
11°

AÇIK

12:53

ÖĞLE'YE KALAN SÜRE

  • Hamburger Menü 1
  • Hamburger Menü 2
  • Hamburger Menü 3
  • Hamburger Menü 4
  • Hamburger Menü 5
  • Hamburger Menü 6
  • Hamburger Menü 7
blank
blank
REKTÖR ÇİÇEK: “MSKÜ EN ÇOK KONUŞULAN ÜNİVERSİTELERDEN BİRİSİ OLACAK”
120 okunma

REKTÖR ÇİÇEK: “MSKÜ EN ÇOK KONUŞULAN ÜNİVERSİTELERDEN BİRİSİ OLACAK”

ABONE OL
Ekim 14, 2021 12:51
REKTÖR ÇİÇEK: “MSKÜ EN ÇOK KONUŞULAN ÜNİVERSİTELERDEN BİRİSİ OLACAK”
blank
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Hüseyin Çiçek, 2021-2022 eğitim öğretim yılının başlaması nedeniyle basın mensupları ile kahvaltı da bir araya geldi. Yapay Zeka Bölümü ile Siber Güvenlik Bölümü açacaklarını belirten Çiçek, hayalinin Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesi’nden mezun olan öğrencilerin Türkiye ve Dünya’da aranılan insanlar olmaları olduğunu söyledi.

Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Hüseyin Çiçek, 2021-2022 eğitim öğretim yılının başlaması nedeniyle basın mensupları ile kahvaltı da bir araya geldi.

Sıtkı Koçman’ın ölüm yıldönümü dolayısıyla Fatiha okunmasının ardından, Rektör Çiçek burada yaptığı konuşmasında şu ifadeleri kullandı:

“Üniversitemiz oldukça önemli. Hedefimiz büyük. 3 bin kişilik ekibimizle yaptığımız çalışmalar sayesinde birçok konuda ilk 10 üniversite arasına girdik. Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesi 4-5 yıl içerisinde Türkiye’de en çok konuşulan üniversitelerden Devletin imkanlarını çok güzel kullanarak özel sektör gibi çalışıyoruz. YÖK’e başvuru yaptım. Yapay Zeka Bölümü ile Siber Güvenlik Bölümü açacağız. YÖK’ten bana sen hızlı gidiyorsun hocam, bunlar da seneye kalsın dediler. Seneye açacağız.”

Kira fiyatları ve barınma sorununa yönelik açıklama yapan Çiçek, ” Kira fiyatlarının bu kadar yüksek olması yatırımı bilmemektir diye düşünüyorum. Bir şehirde kaliteli yaşan öğrenci, şehrin değerini kat kat arttırır. Öğrencinin ne kadar değerli olduğunu binalar boş kalınca herkes gördü. Bu nedenle kiraların yükseltilmesi yanlış. 5 bin kişilik yurt tamamlandığında sorunun büyük ölçüde çözüleceğini düşünüyoruz” dedi.

” EN ÇOK KONUŞULAN ÜNİVERSİTELERDEN BİRİSİ OLACAK”

Rektör Çiçek, “Üniversite olarak birçok alanda ilk 10’dayız. Türkiye’de bir Ar-Ge üniversitesi olmak istiyoruz ve bu konuda gece gündüz ekibimizle beraber çalışıyoruz. Yaklaşık 3 bin kişilik bir ekip ile bu başarıları elde ediyoruz. Memnuniyet açısından ilk 10’da olan bir üniversite olarak giderek yukarı tırmanan bir Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesi var. Açtığımız Teknoloji Transfer Ofisi sayesinde öğrencilerimizin bilgilerini sanayi ile birlikte ürüne dönüştürmeye başladık. TEKNOPARK’ımız var. 24 şirket var içerisinde. Bu şirketlerin bazıları ihracat yapacak duruma geldi. Diğer TEKNOPARK’lardan farklı olarak bizde daha çok bilişim şirketleri yer alıyor. Bu da bizi sevindiriyor. Öncelikli hedefimiz öğrenciler, sonra araştırma geliştirme, en son bulunduğumuz kente katkı yapmak ve TEKNOPARK bunlardan bir tanesi. Marka bir üniversite, marka bir Muğla için çabalarımız sonuç verecek. Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesi 4-5 yıl içerisinde Türkiye’de en çok konuşulan üniversitelerden birisi olacak” dedi.

Yapay Zeka ve Siber Güvenlik bölümleri açılacak

Prof. Dr. Hüseyin Çiçek, “İnanın çocuklarımız nasıl iş bulabilir diye her gün düşünüyorum. Devletin imkanlarını çok güzel kullanarak özel şirket gibi çözüm üretmeye çalışıyoruz. YÖK’e başvuru yaptım. Yapay Zeka Bölümü ile Siber Güvenlik Bölümü açacağız. YÖK’ten bana sen hızlı gidiyorsun hocam, bu da seneye kalsın dediler. Seneye açacağız” diye konuştu.

Hüseyin Çiçek ayrıca, “Hukuk Fakültesi için bina arıyoruz. Mimarlık Fakültesi için bina istedik vermediler. Hukuk için inşallah merkezde bir bina ayarlarız. Muğla Büyükşehir Belediyesi’nin başkanlık binasını Mimarlık Fakültemiz için istemeye gittim. ‘Hayır’ cevabı aldık. Milli Eğitim’den Kız Meslek Lisesi’ni istedik. Onlar da vermedi. Şimdi yeni açacağımız Hukuk Fakültesi için merkezden yer istiyoruz. Neler olacak göreceğiz” dedi.

Haber :Esma Turan

En az 10 karakter gerekli
Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.


HIZLI YORUM YAP