Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir
kule reklam
kule reklam

PİR SULTAN ABDAL DERNEĞİ BASINLA BULUŞTU

Pir Sultan Abdal Derneği

Pir Sultan Abdal Derneği Muğla Şube Başkanı İlyas Durna, basın mensuplarıyla bir araya geldi. Durna, “Derneğimizde bine yakın üyemiz var. Ayrıca Muğla’dan ilgi çok iyi bir düzeyde” dedi.

Pir Sultan Abdal Derneği Muğla Şube Başkanı İlyas Durna beraberinde yönetim kurulu üyeleri ile birlikte Türkan Saylan Çağdaş Yaşam Merkezi’nde basın mensupları ile bir araya gelerek çalışmaları hakkında bilgi verdi.

Derneğin çalışmalarından bahseden Başkan Durna, “2 yıldır görevim boyunca üyelerimizi bilgilendirmek, Türkiye’de gündeme gelen konularda mitingler düzenlemek, yerelde de etkinlikler düzenleyerek kendi üyelerimize moral motivasyon ve derneğimize gelir elde etmek için çalışıyoruz. Şuan da bine yakın üyemiz vardır. Derneğimize Muğla’dan ilgi çok iyi bir düzeyde. Şuan da aktif çok üyemiz var. Bir konser düzenliyoruz. Konser sayesinde üye sayımızı da arttırmayı amaçlıyoruz. Eskiden hiçbir siyasi partiyle yan yana gelemezdik ama şuan böyle değil” dedi.

Pir Sultan Abdal Derneği Muğla Şubesi Yönetim Kurulu Üyesi Ali Bakır da derneğin amacını anlattı. Bakır, şunları söyledi:

“Derneğin amacı başta alevi kültürü olmak üzere tüm Anadolu kültürlerini kapsıyor. Yani her vatandaşa açık bir derneğiz. Sadece alevilik üzerinden ilerleyen bir dernek değiliz. Yozlaşmaya karşıyız. Örneğin küçük yaştan başlayan uyuşturucu kullanımı vardır. Biz dernek olarak yardımcı olmak amaçlı felsefe, sosyoloji, psikoloji gibi alanlarda atölyeler kurarak çocukları buralara çekmeye çalışıyoruz. Alevi kültüründeki semah ve bağlama kursları verir. Tabii şuanda bunları biraz daha çoğaltarak yoga gibi kurslar için bir akademi kurma hedefimiz var.

MUSTAFA ÖZARSLAN KONSERİ DÜZENLENECEK

17 Ekim 2023 Salı günü Türkan Saylan Çağdaş Yaşam Merkezinde Çok Amaçlı Salon’da Mustafa Özarslan konseri gerçekleştireceğiz. Amacımız burada gelen insanlarla ilişki kurmak, hem onları sosyalleştirmek hemde orada insanları derneğimize katılmalarını istiyoruz. Kültürler arası bir kaynaşma yaratmak istiyoruz. Bütün vatandaşlarımızı konserimize bekliyoruz.”