DOLAR 8,86701.19%
EURO 10,47991.21%
ALTIN 499,051,70
BITCOIN 3860381,87%
Muğla
25°

AZ BULUTLU

16:22

İKİNDİ'YE KALAN SÜRE

  • Hamburger Menü 1
  • Hamburger Menü 2
  • Hamburger Menü 3
  • Hamburger Menü 4
  • Hamburger Menü 5
  • Hamburger Menü 6
  • Hamburger Menü 7
blank
blank
Pınar Gültekin’in babası: “Ailenin içinde olduğu bir cinayet vakasıdır”
113 okunma

Pınar Gültekin’in babası: “Ailenin içinde olduğu bir cinayet vakasıdır”

ABONE OL
Eylül 8, 2021 12:22
Pınar Gültekin’in babası: “Ailenin içinde olduğu bir cinayet vakasıdır”
blank
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Muğla’da vahşice katledilen Pınar Gültekin davasında geçtiğimiz günlerde yeni bir gelişme yaşanmış, Cumhuriyet Başsavcılığı, Pınar’ın katili Cemal Metin Avcı’nın boşandığı eşi Eda (Karagün) Avcı, babası Selim Avcı, annesi Ayten Avcı ve iş ortakları Şükrü Gökhan Orhan’ın suç delillerini yok edip gizlediklerine dair ayrı ayrı cezalandırılmalarına karar verilmesini talep etmişti. Konu ile ilgili Pınar’ın acılı babası Sıddık Gültekin ise, “Kızım ailece yapılan planlı ve programlı bir vahşete kurban gitmiştir.” dedi.

3 ŞÜPHELİ HAKKINDA YENİDEN İDDANAME

Muğla’nın Menteşe ilçesinde Avcı ailesine ait bağ evinde, yakıldıktan sonra varile konularak üzerine beton dökülerek öldürülen Pınar Gültekin’in katili Cemal Metin Avcı, “canavarca hisle ve eziyet çektirerek adam öldürmek” suçundan tutuklanmıştı. 26 Eylül’de görülecek 6. duruşma öncesi davada yeni bir gelişme yaşandı. Muğla Cumhuriyet Başsavcılığı’nca Avcı’nın annesi Ayten Avcı, babası Selim Avcı ve Şükrü Gökhan Orhan’ın suç delillerini yok etme, gizleme ve değiştirme suçundan haklarında verilen kovuşturmaya yer olmadığına dair karar verdi. Gültekin ailesinin avukatı Rezan Epözdemir ise karara itiraz etmişti. İtirazı değerlendiren Muğla Sulh Ceza Hâkimliği de itirazın kesin olarak reddine karar verdi. Avukat Epözdemir, Muğla Sulh Ceza Hakimliği’nin verdiği kesin kararın Adalet Bakanlığı’nca kanun yarına bozulması istemiyle Yargıtay Cumhuriyet Başsavcılığı’na başvurdu. Yargıtay Cumhuriyet Başsavcılığı, kararı bozarak 3 şüpheli hakkında iddianame düzenlenmesine karar verdi.

“ARTIK ADALET YERİNİ BULSUN”

Davada yaşanan yeni gelişme üzerine konuşan gözü yaşlı anne Şefika Gültekin, “Muğla’da kızımın yanık kokusunu alıyorum. Katil attığı iftiralarla bizi bir kez daha öldürüyor. Katilin ailesi de bu işin içinde. Kardeşi tutuklandı ama geri serbest bırakıldı. Hepsi o gün o eve gittiler. Artık adaletin yerini bulmasını istiyoruz.” diye konuştu.

“AİLENİN İÇİNDE OLDUĞU BİR CİNAYET VAKASIDIR”

Pınar’ın acılı babası Sıddık Gültekin ise “Ben olayı öğrenip Muğla’ya gittiğimde vahşetle karşılaştım. Bu yaşanan vahşettir. Bunu yapan veya yapanlar insan değil. Ben bunları hatırladıkça kendimi kaybediyorum. Benim canımı benden kopardılar. Avcı ailesinin bütün üyeleri bir senaryo yazdı, onu oynadı ve oynamaya da devam ediyorlar. Bu olay başından beri ailenin içinde olduğu bir cinayet vakasıdır. Biz baştan beri bunu söyledik ve dediğimiz ortaya çıkmıştır. Cemal Metin Avcı’nın kardeşi Mertcan Avcı delilleri kararttı ama tahliye oldu. Annesi ve ortağı o gün gitmiş o evde sigara içmiş. Bu DNA’da çıktı.  Karısı olayı duyunca hemen bağ evine gitmiş, ifadesinde evde büyük bir temizlik yapıldı dedi. Tek dileğim adalet tecelli etsin. Yeter artık. Bu cinayet tek kişinin işi değil diye en baştan beri haykırıyoruz. Ailece yapılan planlı ve programlı bir vahşet bu. Dava süreci bundan böyle başka bir yöne doğru seyredecektir adalet geçte olsa yerini bulacaktır. Benim kızımı ailece katletmişlerdir. Hepsi yargılanacak ve hak ettikleri cezaya çarptırılacaklardır. Savcının kararı doğru ve olumlu bir karar oldu. Benim kızımın davası artık kamuoyuna mal olmuş bir dava. Kamuoyunun vicdanına bırakıyoruz artık. Yerel mahkemenin verdiği kararlar bizi üzüyor. Savcılık kararı yüreğimize azda olsa su serpti.” diye konuştu.

“MÜCADELEMİZ DEVAM EDECEK”

Pınar Gültekin’in aile avukatı Rezan Epözdemir, “Başından beri surecin içerisinde başkaca faillerin de olduğunu iddia ediyorduk. Bütün hukuki yollara başvurduk ve bu iddianameyle yargılama önemli ölçüde genişledi. Bundan sonra da hukuki sürecin sonuna kadar takipçisi olacağız. Adaletin tecellisi ve maddi gerçeğin ortaya çıkması için mücadelemiz devam edecek” dedi.

Haber : Esma Turan

En az 10 karakter gerekli
Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.


HIZLI YORUM YAP