DOLAR 9,61531.08%
EURO 11,23671.02%
ALTIN 553,381,55
BITCOIN 584208-0,88%
Muğla
11°

AÇIK

12:53

ÖĞLE'YE KALAN SÜRE

  • Hamburger Menü 1
  • Hamburger Menü 2
  • Hamburger Menü 3
  • Hamburger Menü 4
  • Hamburger Menü 5
  • Hamburger Menü 6
  • Hamburger Menü 7
blank
blank
Pınar Gültekin cinayetinin 6’ncı duruşması yapıldı
690 okunma

Pınar Gültekin cinayetinin 6’ncı duruşması yapıldı

ABONE OL
Eylül 27, 2021 19:10
Pınar Gültekin cinayetinin 6’ncı duruşması yapıldı
blank
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Cemal Metin Avcı tarafından öldürülen Pınar Gültekin cinayetinin 6’ncı duruşması Muğla 3’üncü Ağır Ceza Mahkemesi’nde görüldü.

Haklarında delilleri yok etme suçundan iddianame hazırlanan Cemal Metin Avcı’nın annesi Ayten Avcı, babası Selim Avcı, boşandığı eşi Eda Karagün ve iş ortağı Şükrü Gökhan Orhan da katıldı. Avcı’nın eski eşi Eda Karagün ifadesinde, “Aldatılan taraf benim, mağdurum. 4 buçuk yaşında bir kız çocuğu büyütüyorum. Cemal’in yaptığı suç beni ilgilendirmiyor. Boşandık. Kızımla yeni bir hayata başladık.” dedi. Cemal Metin Avcı’nın annesi Ayten Avcı ise, “Allah belasını versin dedim o Cüce Bar’ın, cüce de tanımıştır o kızla dedim.” diye konuştu. Dava 1 Kasım’a ertelendi.

Muğla’da geçen yıl Temmuz ayında, erkek arkadaşı Cemal Metin Avcı tarafından öldürüldükten sonra varile konan, yakılan ve üzeri beton dökülen Pınar Gültekin cinayetinin 6’ncı duruşması Muğla 3’üncü Ağır Ceza Mahkemesinde görüldü. Davaya Pınar Gültekin’in ailesi ve avukatları katılırken, hakkında delilleri yok etme suçundan iddianame hazırlanan Cemal Metin Avcı’nın annesi Ayten Avcı, babası Selim Avcı, boşandığı eşi Eda Karagün ve iş ortağı Şükrü Gökhan Orhan duruşmada dinlendiler.

Davada dinlenen Cemal Metin Avcı’nın boşandığı eşi Eda Karagün, “Cemal’in yapmış olduğu suçla benim alakam yok. Sonrasında ben bu üzerime atılan suçları kabul etmiyorum. Şüphelendim, öldürdüğünü ve kıza bir şey yaptığı düşündüm. Aldatılan taraf benim, mağdurum. 4 buçuk yaşında bir kız çocuğu büyütüyorum. Cemal’in yaptığı suç beni ilgilendirmiyor. Boşandı. Kızımla yeni bir hayata başladık.” Dedi.
“PUZZLA GİBİ BİRLEŞTİRDİM”
Eda Karagün, Temmuz’un 20’sinde pazartesi günü rahmetli kızla ilişkisi olduğunu, en son Cemal ile görüştüğünü öğrendiğini belirterek, “Cemal belki kıza bir şey yapmıştır kendi kendime düşündüm. Perşembeden, pazartesiye kadar yayla da çok zaman geçirdi. Bir barımız var içki almaya gidiyorum diyordu. Orda fazla vakit geçirdiğini fark ettim. İştahlı bir insandı ama yemek tüketmiyordu. Puzzla gibi birleştirdim. Sonuçta 8 yıllık bir evliğimiz vardı. Bir şey yaptıysa orada yapmıştır diye düşündüm. Aldatılan kişi benim, sadece gidip bakmak istedim. En son Cemal ile görüştüklerini, Cemal’e telefon kayıtları olduğunu söyledi Avukatı. Geldiğinde terliydi ben geç kaldığı için kızdım. Ölüm haberini pazartesiyi salıya bağlayan gece öğrendim. Bir komutan Selim beyi aradı. Suçunu kabul etti diye. Bağ evine ben, Ayten, Selim ve Gökhan depoya girdik, bir şey yoktu. Evin içine girdik. Temizlik yapıldığı, halıların yerlere serinliğini fark ettim. Biz öğrendikten sonra Mertcan geç saatlere kadar mekandaydı. Ben böyle bir şey yapacağını sanmıyorum abla dedi bana. Mertcan da şoktaydı. Bende iyi değildim. Asla bilmiyordum. Mertcan oraya gittiğini söylemedi. Sonrasında hiç görüşmedik, tutuklandıktan sonra kendisi ile bir bağlantım olmadı.” Dedi.
“EVİN TEMİZLENDİĞİNİ EDA SÖYLEDİ”
Cemal Metin Avcı’nın babası Selim Avcı ise ifadesinde, “Temmuzun 20’sinde eşim, ben, Gökhan ve Edayla bağevine on buçukta götürdü. Hatta tek gitmek istedi. Bizde yalnız bırakmadık. Evin temizlendiğini Eda söyledi. Hem oğlum hem ben depo olarak kullanıyorduk. Eşimle Gökhan sigara içmişler o anda orda ateş yaktığımız bidon vardı oraya atmışlar. Kendisi Jandarmaya ifade vermeye gittiğin de beni aradı. Baba kaybolan bir kız vardı ya onunla ilgili beni sorguya aldılar dedi. Doğukan Uzakgiden kızla en son görüşenin Cemal olduğunu söyledi. Temmuzun 21’i sabahı Cemal Metin Avcı suçunu kabul ettiğini söyledi. Karakol Komutanı bizi çağırdı gittik. Suçlamaları kabul etmiyorum. Bizim orada delil karartmak gibi bir durumumuz yok. Ben 16’sı ile 20’si 22. 45 arasında bağ evine gitmedim.”
“ALLAH BELASINI VERSİN O BARIN”
Cemal Metin Avcı annesi Ayten Avcı, olayı hatırlamadığını söyleyerek, “Şaşkın vaziyetteydim. Tomografi çekimim vardı. Cemali aramışsın dediler. Beni babası Marmaris’e gitmişti. Benim Cemal’i aramam hastaneye götürsün diye aradım. Babası yoktu Mertcan dükkandaydı. Ayın 20 sinde eşim aradı Metin bir kavgaya karışmış dedi. Akyaka da sorguya çekiliyor geleyim diyorum. Hayır diyor. Kavgadan dolayı sorguya çekiliyor sandım. Gökhan aldı beni yolda eda dedi Pınar Gültekin diye bir kız için sorguda dedi. Allah belasını versin dedim o Cüce Bar’ın, cüce de tanımıştır o kızla dedim.”
“SİGARA İÇTİK GÖKHAN İLE SİGARAMIZI BİDONA ATTIK”
Ayten Avcı ifadesinin devamında şunları kaydetti, “Eda ben bağ evine gideceğim dedi. Merak ediyorum dedi. Bizde gittik. Biz epeydir gitmiyoruz, çocuklar gidiyor. Gittikten sonra evin halini ben hiç bilmiyorum eda burada temizlik olmuş gibi ben bıraktığımda böyle değildi dedi. Stresliyim çokta sigara içerim. Sigara içtik Gökhan la. Sigaramızı bidona attık. Mertcan abim gözlatına alındı. Mekana da kameraları almaya geldiler dedi. Hiç hatırlamıyorum bahsettiğimi oda gittiğinden bahsetmedi. Yapmış işte.”
İş ortağı Şükrü Gökhan Orhan ise, “bu olay ortaya çıkınca Ayten Hanım panik ataktır. Bende kavgaya karışmış gel dedim. Geldi. Eda eve gideceğim dedi zorladı. Bizde hep beraber gittik. Ben evin içeriğini bilmiyorum gitmediğim için.” Diye konuştu.

“BÜTÜN SÜLALEM SUÇLANIYOR”

Cemal Metin Avcı’nın SEGBİS ile bağlandığı davada verdiği ifadede şunları kaydetti; “İlk olarak adli tıp raporuna itiraz ediyorum. Canlı olmadığını belirtmiştim. İlk Yardım belgemde vardı. Olayın bütün başından sonuna kadar, sanki ben bir şeyler gizlemişim gibi bütün sülalem suçlanıyor. Karşı tarafın avukatı çelişkili ifade diyor. Ben suçluyum bunu kabul ediyorum. Benim ailemde mi suçlu, beni tanıyan da mi suçlu bilmiyorum. O varil de ne yandı diyor Avukat. İnsanları bu şekilde medya yoluyla tanıtıyor. Orada sigara izmariti olan varil başka varil. Medyaya başka servis edip benim hayatımı bitirdiniz zaten. Tamam ben suçluyum. Benim yedi ceddimi böyle suçlamayın. Benim delil gizlemeye, karartmaya ihtiyacım yok. Şükürler olsun keşif yapıldı. Benim kaldırdığım varilden daha büyük varili kaldırdım ben. Kaldırmasaydım kim bilir ne düşüneceklerdi. Ben tek başıma yaptığımı söyledim.”

“KATİL” DİYE BAĞIRILINCA RAHATSIZ OLDU
Dava devam ederken adliyenin önünde bekleyen kadın dayanışma üyesi bir grup kadın katil diye bağırarak sloganlar attılar. Bunun üzerine Cemal Metin Avcı, “Camı kapatabilir miyiz? Dışarıdan bana katil diye bağırıyor. Bir kere ben kadın eylemine bile katıldım. Bende bağırdım adalet diye” sözlerinin ardından ağlaması ve can güvenliği gerekçe gösterilerek, cezaevinden bağlandığı yayın kesildi.

CEMAL METİN AVCI’NIN ANNESİ BAYILDI
Dava devam ederken ‘delilleri karartma’ suçundan yargılanan sanık Cemal Metin Avcı’nın annesi duruşma salonunda bayıldı. Çapraz sorgulamada sanık Cemal Metin Avcı’nın eski eşi Eda Karagün, Gültekin ailesinin avukatlarının ‘Niye oraya gittin?’ sorusuna ‘Merak ettim gittim. Oraya kızı salıyor mu, beni aldatıyor mu diye merak ettim gittim. Aklıma gelen tek yer orasıydı’ yanıtın verdi. Bunun üzerine Pınar Gültekin’in annesi Şefika Gültekin “Bunlar ailecek katil” diye bağırırken, sanık Cemal Metin Avcı’nın annesi Ayten Avcı bayıldı. Duruşmaya SEGBİS kanalıyla katılan Cemal Metin Avcı ‘Anne’ diye seslendi. Duruşma salonunda bayılan Ayten Avcı için adliyeye ambulans çağrıldı. 112 sağlık ekipleri anne Ayten Avcı’ya müdahaleyi adliye koridorunda yaptı.

Haber : Esma Turan

En az 10 karakter gerekli
Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.


HIZLI YORUM YAP