• Hamburger Menü 1
  • Hamburger Menü 2
  • Hamburger Menü 3
  • Hamburger Menü 4
  • Hamburger Menü 5
  • Hamburger Menü 6
  • Hamburger Menü 7
Pınar Gültekin cinayetini düdük sesleriyle protesto ettiler
101 okunma

Pınar Gültekin cinayetini düdük sesleriyle protesto ettiler

ABONE OL
Ekim 31, 2021 18:28
Pınar Gültekin cinayetini düdük sesleriyle protesto ettiler
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Muğla’da, TCK 103 Bodrum Kadın Platformu üyesi kadınlar, Pınar Gültekin cinayetini, zılgıt çekerek ve düdük çalarak, protesto etti.

TCK 103 Bodrum Kadın Platformu üyeleri, Muğla’nın Ula ilçesinde kaybolduktan 5 gün sonra cesedi ormanlık alanda bulunan üniversite öğrencisi Pınar Gültekin cinayetini, zılgıtlar ve düdük sesleriyle protesto etti.
Çeşitli ilçelerden Menteşe ilçesine gelen ve Sınırsızlık Meydanı’nda toplanan platform üyeleri, “Kadına şiddete hayır”, “Yasta değil, isyandayız” ve “Kadınlar artık susmayacaklar, susmayacaklar” sloganı attı.
Ellerinde, “Kadın dayanışması yaşatır”, “Kadına şiddete dur de”, “Şiddetin her türlüsüne hayır”, “Şiddete sessiz kalmayın”, “Susmayacağız, geri adım atmayacağız” yazılı dövizler taşıyan grup, üzerinde Pınar Gültekin’in fotoğrafının ve Özgecan Aslan için attığı tweetin yer aldığı pankart açtı.
Üzerinde, “İstanbul Sözleşmesini uygulayın, Çocuk cinsel istismarı affından vazgeçin” yazılı pankart önünde platform adına basın açıklamasını okuyan Nurgül Tarım, 2020’nin ilk 6 ayında 146, Muğla’da da 2 ay içinde 3 kadının öldürüldüğünü belirterek, faillerin mevcut ya da eski partnerler olduğunu söyledi.
“Yasta değil, isyandayız.” diyen Tarım, Pınar Gültekin’in cansız bedeninin bulunduğu gün Muş’ta Fatma Altınmakas’ın aile içerisinde uğradığı tecavüz sonucu evli olduğu erkek tarafından, Diyarbakır’da da Hamdiye Şık’ın bir erkek tarafından öldürüldüğünü hatırlattı.
Tarım, Pınar’ın öldürülme şeklinin kadına yönelik erkek şiddetinin boyutunu gösterdiğini ifade ederek, 6284 sayılı Koruma Kanunu’nun uygulanmasını ve İstanbul Sözleşmesinin yükümlülüklerinin yerine getirilmesini istediklerini de sözlerine ekledi.
Haber: Osman AKÇA

En az 10 karakter gerekli
Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.


HIZLI YORUM YAP