PANDEMİ DÖNEMİMDE MARMARİS ÇİFTÇİ VE ÜRETİCİLERİNE BÜYÜK KOLAYLIK

Marmaris ilçesinde üretim yapan üreticiler Marmaris İlçe Tarım ve Orman Müdürlüğü’nün başarılı uygulamaları sayesinde sıkıntı yaşamadı.

Özellikle Coğrafi İşaretli Marmaris Çam Balı üreticileri Nisan ayı başlarında diğer illere giderek Ağustos ayında ise geri dönerler. Bu süreçte arı taşıma ve yanlarında yardım edecek olan şahıslar için İlçe Tarım ve Orman Müdürlüğü harekete geçerek arıcıların mağdur olmasının önüne geçildi.  Arıcılar ile yapılan görüşmelerde bu uygulamanın Marmaris Çam Balı üretimini arttıracağı ve motivasyon olacağı yönünde olduğu dile getirildi.

Yine tarlasında bağında bahçesinde üretim yapan üreticiler Çiftçi Kayıt Sistemine kayıt olamamış ise yine İlçe Tarım ve Orman Müdürlüğü tarafından tarımsal faaliyet belgeleri verilerek üretimlerine devam etmeleri sağlandı.

Marmaris İlçe Tarım ve Orman Müdürü Nejmettin KAYA sokağa çıkma kısıtı olan gün ve saatlerde kırsal mahalleleri ziyaret ederek çiftçilerin ve üreticilerin sorunlarını dinleyerek bunlara çözüm üretti. Ayrıca pazara yönelik üretim yapan çiftçilerin ürünlerinin ellerinde kalmaması ve ürünlerin bozulmasının önüne geçmeye yönelik çalışmalar yaparak üreticilerin takdirini toplayan Nejmettin KAYA hafta sonu pazarında ÇKS sistemine kayıtlı bir üreticiye sürpriz doğum günü kutlaması yapması Pazar esnafı ve çiftçiler tarafından büyük beğeni topladı.

Haber : Duygu Kaplan

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.