• Hamburger Menü 1
  • Hamburger Menü 2
  • Hamburger Menü 3
  • Hamburger Menü 4
  • Hamburger Menü 5
  • Hamburger Menü 6
  • Hamburger Menü 7
OĞUZHAN KEMÇİN DAVASI’NIN 3. DURUŞMASI YAPILDI: POLİSLER VE SAĞLIK EKİPLERİ DİNLENDİ
737 okunma

OĞUZHAN KEMÇİN DAVASI’NIN 3. DURUŞMASI YAPILDI: POLİSLER VE SAĞLIK EKİPLERİ DİNLENDİ

ABONE OL
Ekim 31, 2021 18:11
OĞUZHAN KEMÇİN DAVASI’NIN 3. DURUŞMASI YAPILDI: POLİSLER VE SAĞLIK EKİPLERİ DİNLENDİ
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Menteşe’de, 17 yaşındaki Oğuzhan Kemçin’in evine dönerken bir otomobilin çarpması sonucu hayatını kaybetmesi ile ilgili davanın 3. Duruşması bugün gerçekleşti. Olay yerine giden polisler ve sağlık ekipleri duruşmada dinlendi. Dava ise 17 Kasım’a ertelendi.

Muğla’nın Menteşe ilçesinde 7 Temmuz günü alkollü sürücü Mestan Göksal’ın çarptığı bisikletli Oğuzhan Kemçin yaşamını yitirmiş, Mestan Göksal ve dayısı Muhtar Bayram Güner’in, kazanın olduğu an 112’yi aramaması tepki toplamıştı.

Kazanın olduğu yerin ilerisine denetleme görevi için giden Polis Memuru Tayfun Küpeli ifadesinde şunları kaydetti:

“Ben komiser yardımcısıyım. Olayın olduğu yerden 500-800 metre ileriye doğru Denizli tarafına denetleme görevi için seyir halindeydik. Yolun sağ tarafında 5-6 kişilik kalabalık bir grup vardı. Saat 03:50 sularıydı. Yanlarında durdum ‘ne yapıyorsunuz burada’ dedim. Bir kadın ‘oğlum kaza yaptı, bisikletli birine çarptı’ dedi. Arabadan indim bisikleti fark ettim. Baktım cesette hemen oradaydı, sırt üstü yatıyordu, ayakları yola doğru bükülü bakıyordu. Yüzünde, göğsünde kafasında aşırı kan vardı. Maktulün olduğu yer çalılıkların arasıydı. Fazla giremedim, ambulansı aradınız mı dedim hayır dediler. Olay olalı ne kadar süre oldu dedim yarım saat dediler. ‘112’ye haber verdiniz mi?’ dedim ‘hayır’ dediler. ‘Niye aramadınız’ diye kızdım. ‘ne zaman oldu’ diye sordum. ‘yarım saat önce oldu’ dediler. Ambulansı aradım. 5-7 dakika içerisinde ambulans geldi.”

“MOTORLU BİR ŞAHIS KIRIK POLİS KONTROL NOKTASINA GETİRDİ”

Duruşma da dinlenen Polis Memuru Hamit Sarıhan ise ifadesinde, 01.15 sıralarında uygulama yapıyorduk. Düğünden dönen alkollü bir aileyle uğraşıyorduk. Denizli yolu kontrol noktasına motorlu bir şahıs geldiğini gördüm. Yolun kenarında bir kırık telefon bulduğunu söyledi. Telefonu nerede nasıl bulduğunu sorduğumda motorlu şahıs 1 kilometre geride yolun kenarında flaşı yanıyordu fark ettim dedi. Saat 01;15 sularıydı. Telefonu aldık ve motorlu şahıs gitti. Kimlik falan sormadık uygulama yaptığımız için” ifadelerini kullandı.

“EL ELE TUTUŞARAK AŞAĞI İNDİK”

Acil Tıp Teknisyeni Seyit Mehmet Tabalı, “Saat 4 civarlarında ihbar geldi. 3-4 dakika içinde olay yerine gittik. Polisler vardı. Maktulün nerede olduğunu sordum, yerini gösterdiler. Şahıs çalılıların içerisindeydi. El feneri ile rahatlıkla görülüyordu. 3 kişi el ele tutuşarak inebildik. Sırt tahtasını çalıların üstüne koyduk, arkadaşım Ahmet koldan ve boyundan nabız kontrolü yaptı. Daha sobra EKG cihazını kaktığımızda kalp ritmi düz çizgiydi” ifadelerini kullandı.

UZUVLARINDA MORLUKLAR OLMAYA BAŞLAMIŞTI

Olay yerinde Oğuzhan Kemçin’e ilk müdahaleyi yapan Acil Tıp Teknisyeni ise Ahmet Şahan’da ifadesinde , “Saat 04.00 civarında ihbar geldi. 2-3 dakika içinde olay yerine gittik. Maktül hemen görülüyordu, polislerden biri el fenerini açtı, kolaylıkla görülebiliyordu. Maktulün yattığı yer derin bir çalılıkların arasındaydı. Kafası ve ayakları çalılıkların içerisindeydi. Nabzına yoktu. Cihazı taktım kalp atışları düz çizgiydi. Aşırı bir kan kokusu vardı, her tarafı kan içindeydi. Göğüs bölgesi ve uzuvları açtım morarmıştı, kafasından yüzüne kan sızıyordu.” dedi.

112 Ambulans Teknikeri Serkan Atilla’ da şu ifadeleri kullandı: “Saat 4 civarlarında ihbar geldi. 3-4 dakika içinde olay yerine gittik. Ambulanstan indik fenerlerle polisler gösterdiler maktulü gördük bisiklet hemen yanındaydı. Normal inmeye çalıştık inemedik. El ele tutuşup sırt tahtası ile indik. Nabzına baktık, nabız yoktu. EKG’yi taktık, kalp atışı düz çizgiydi. Olay yerinde vatandaşlar vardı. Onlardan ‘yaşıyordu, sonradan öldü’ gibi sözler duymadır”

Mahkeme, Mestan Köksal’ın tutukluluk halinin devamına karar verirken duruşma 17 Kasım’a erteledi.

Haber :Esma Turan

En az 10 karakter gerekli
Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.


HIZLI YORUM YAP