Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir
kule reklam
kule reklam
Header reklam

Öğretmenlere ek yer değiştirme hakkı tanınacak

Millî Eğitim Bakanı Yusuf

Millî Eğitim Bakanı Yusuf Tekin, atama işlemi gerçekleşmeyen öğretmenlere ek yer değiştirme hakkı verildiğini duyurdu.

Millî Eğitim Bakanlığı, 18 Ocak tarihinde gerçekleştirilen ‘Öğretmenlerin Mazerete Bağlı Yer Değiştirme’ işlemlerinin ardından, yer değiştirme işlemi gerçekleşmeyen öğretmenlere ek yer değiştirme hakkı tanıdı.

Onaylı ön başvurusu bulunan ancak atama işlemi gerçekleşmeyen öğretmenlere, aile birliklerinin sağlanması amacıyla ek yer değiştirme hakkı verildi. Başvurular 24-27 Ocak tarihleri arasında alınacak.

“Öğretmenlerimizden gelen talepleri dikkate aldık”

Bakanlıktan yapılan yazılı açıklamada değerlendirmelerine yer verilen Millî Eğitim Bakanı Yusuf Tekin, şunları aktardı:

“Göreve geldiğimiz günden beri her fırsatta öğretmenlerimizle bir araya geliyor, taleplerini alıyor, politikalarımızı buna göre şekillendiriyor ve gerekli adımlarımızı bu doğrultuda atıyoruz. Bu çerçevede yaz aylarından beri öğretmenlerimizden gelen talepleri sürekli dikkate aldık. Atama ve yer değiştirme takvimini hiç olmadığı kadar çok çalıştırdık. Şimdi de gelen talepleri yeniden değerlendirerek norm fazlası oluşturmayacak şekilde yeni bir değerlendirme daha yapmaya karar verdik. İnsanlık tarihine her daim yön vermiş büyük medeniyet birikimimizin temel yapı taşlarından biri olan ‘aile’, toplumumuzun çekirdeği; milletimizi var ederek kenetleyen en kıymetli ögedir. Toplumların ve nesillerin inşasında böylesine yapısal ve eğitsel işlevi bulunan aile kurumunu, karar süreçlerimizde her zaman merkeze alıyoruz.

Bakanlık olarak büyük bir aile ikliminde Türkiye Yüzyılı idealimizi gerçekleştirebilmek için hep beraber çalışacağız. Bu kapsamda öğretmenlerimizin aile birliklerinin sağlanması için her türlü imkânı seferber etmekteyiz. En büyük gücümüz olan öğretmenlerimizin aile bütünlüğü yönündeki talepleri başta olmak üzere beklentilerini maksimum seviyede karşılamaya devam edeceğiz.” 

2024 yarıyıl tatili öğretmenlerin mazerete bağlı yer değiştirme duyurusu kapsamında aile birliği mazeretine bağlı olarak, iller arası yer değiştirmek üzere onaylı ön başvurusu bulunan ancak atama işlemi gerçekleşmeyen öğretmenlerin, aile birliklerinin sağlanması amacıyla ek yer değiştirme başvuruları, 24 – 27 Ocak tarihleri arasında alınacak. Aile birliği ön başvurusu olan öğretmenlerin görev yaptığı ilde veya duyuru ekinde yer alan 23 ilden birindeki tercihler dikkate alınarak değerlendirilecek.