ÖĞRETMENLER 24 KASIM’I KUTLADI

featured
service service

Cumhuriyetimizin Kurucusu Mustafa Kemal Atatürk’e Başöğretmenlik unvanının verildiği tarih olan24 Kasım Öğretmenler Günü, Muğla’da coşkulu tören ve etkinliklerle kutlandı. Atatürk Anıtı’na çelenk sunulması ile başlayan program, Atatürk Kültür Merkezi’nde düzenlenen kutlama programı ile devam etti. Müzik dinletileri, resim sergisi ve öğretmenler için düzenlenen kokteylin ardından, Vali Orhan Tavlı, İl Milli Eğitim Müdürü Emre Çay eşliğinde okul ziyaretinde bulunarak öğretmenlerin Öğretmenler Günü’nü kutladı.

ÖĞRETMENLER 24 KASIM’I KUTLADI

İlk Tören Atatürk Anıtı’nda Yapıldı

“24 Kasım Öğretmenler Günü” kutlama etkinlikleri, saat 09.30’da Cumhuriyet Meydanı Atatürk Anıtı’nda çelenk sunma töreni ile başladı. Törene, İl Milli Eğitim Müdürü Emre Çay, İl Milli Eğitim Müdür Yardımcıları, Menteşe İlçe Milli Eğitim Müdürü, il/ilçe şube müdürleri ve okul müdürleri katıldı. İl Milli Eğitim Müdürü Emre Çay’ın genç öğretmenler eşliğinde, Atatürk Anıtı’na çelenk sunmasının ardından, saygı duruşunda bulunularak İstiklal Marşı okundu. Ardından Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın kutlama mesajları okundu.

Kutlamalar Atatürk Kültür Merkezinde Gerçekleştirildi

“24 Kasım Öğretmenler Günü” salon programı, Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesi Atatürk Kültür Merkezi’nde gerçekleştirildi. 10.30’da başlayan programa; Vali Orhan Tavlı, il protokolü, İl Milli Eğitim Müdürü Emre Çay, il/ilçe milli eğitim yöneticileri, okul müdürleri, öğretmenler ve öğrenciler katıldı.

Salon programı, saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasıyla başladı. Milli Eğitim Bakanı Mahmut Özer’in “24 Kasım Öğretmenler Günü” kutlama mesajının okunmasının ardından, genç öğretmenler adına Muğla Güzel Sanatlar Lisesi Müzik Öğretmeni Berk Ünvermiş, emekli öğretmenler adına ise Menteşe ilçemizden Erdoğan Eliküçük, günün anlam ve önemini belirten bir konuşma gerçekleştirdi.

ÖĞRETMENLER 24 KASIM’I KUTLADI

İl Müdürü Emre Çay Öğretmenlere Hitap Etti

Öğretmenlik mesleğinin önemine dikkat çeken İl Milli Eğitim Müdürü Emre Çay konuşmasında şu söz ifadelere yer verdi: “Tarihin her döneminde öğretmenlerine en üstün değeri veren anlayışa sahip bir medeniyetin mensupları olarak  böylesine önemli bir günün öğretmenlere atfedilmesi, bizleri ziyadesiyle mutlu ediyor, gururlandırıyor.

Öğretmenlik, gücünü sevgiden alan, emek, özveri, sabır ve hoşgörü isteyen, bedeli hiçbir maddi karşılıkla ölçülemeyecek kadar değerli ve saygın bir meslektir. Öğretmen, bir ülkenin geleceğine şekil veren bir mimar, bir sanatkârdır.

Öğrencilerine gönülden bağlanarak hiç bitmeyen öğrenme ve öğretme yolculuğunda elinden gelen her gayreti gösteren, körpe dimağların hem zihnine hem kalbine hitap ederek onlara her alanda rehberlik yapan, akademik başarılarının yanı sıra bilimsel, kültürel, sosyal ve duygusal açıdan da çok yönlü olarak yetişmelerine katkı sağlayan, ilim ve irfan ışığı tüm öğretmenlerimizin Öğretmenler Günü’nü kutluyorum.

Başöğretmenimizin yaktığı eğitim meşalesini büyük bir azimle, fedakârlıkla elden ele taşıyarak Anadolu’nun en uzak köylerinden en kalabalık kentlerine kadar vatanın her bir köşesine ilmin ışığını yayan, en zor şartlarda dahi görevlerini özveriyle idame ettiren öğretmenlerimiz, her türlü övgüye ve takdire layıktır. Büyük ve güçlü Türkiye’nin inşasında rol alacak nesillerimiz, ancak öğretmenlerimizin marifetli ellerinde şekillenecek, yeni nesil öğretmenlerin eseri olacaktır.

Bu duygu ve düşüncelerle, başta Cumhuriyetimizin kurucusu ve Başöğretmenimiz Gazi Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere ebediyete irtihal eden tüm öğretmenlerimizi ve bir eğitim neferi olarak çıktıkları yolda hain terör saldırısına hedef olan, adlarını yüreklerimize kocaman harflerle yazdığımız şehit öğretmenlerimizi; rahmet, minnet ve şükranla yâd ediyorum. Ruhları şad, mekânları cennet olsun. Görevlerini hakkıyla ifa ile etmiş olmanın iç huzuruyla, emeklilik günlerini geçiren öğretmenlerimize de sağlıklı, uzun bir ömür temenni ediyor; mesleğe yeni başlayan meslektaşlarımıza ise muvaffakiyetler diliyorum. Böylesine şerefli ve seçkin bir mesleğe sahip olmanın verdiği onurla, tüm öğretmenlerimizin 24 Kasım Öğretmenler Günü’nü en içten dileklerimle kutluyorum.” diyerek konuşmasını sonlandırdı.

ÖĞRETMENLER 24 KASIM’I KUTLADI

Adaylıkları Kalkan Öğretmenler Yemin Etti

Protokol konuşmasından sonra bu yıl adaylıkları kaldırılan 8 öğretmenin yemin töreni gerçekleştirildi. Mesleğe uzun yıllar hizmet vererekbu kutsal görevi genç öğretmenlere emanet eden emekli öğretmenlere, Vali Orhan Tavlı tarafından hizmet şeref belgeleri takdim edildi. 24 Kasım Öğretmenler Günü münasebetiyle Menteşe İlçe Milli Eğitim Müdürlüğünce düzenlenen yarışmalarda dereceye giren öğrencilere, Vali Tavlı tarafından plaketleri takdim edildi.

Güzel Sanatlar Lisesi Müzik Ziyafeti Sundu

Ardından Muğla Güzel Sanatlar Lisesinin hazırlamış olduğu “Öğretmen Geleceği Aydınlatandır” adlı oratoryo ve müzik dinletisi sahne aldı. Öğretmen ve öğrenciler tarafından hazırlanan program alkışlarla son buldu.

Program sonunda protokol ve tüm davetliler tarafından Muğla Güzel Sanatlar Lisesince hazırlanan “Öğretmenler Günü” resim sergisi gezildi. Ardından fuaye alanında kokteyl düzenlendi.

ÖĞRETMENLER 24 KASIM’I KUTLADI

Vali Orhan Tavlı Öğretmenlerle Birlikte Pasta Kesti

Muğla Valisi Orhan Tavlı, 24 Kasım Öğretmenler Günü vesilesiyle Türdü 100. Yıl İlkokulunu ziyaret ederek öğretmenlerle bir araya gelerek tüm öğretmenlerin Öğretmenler Günü’nü kutladı. İl Milli Eğitim Müdürü Emre Çay’ın eşlik ettiği okul ziyaretinde, Muğla Valiliğince Öğretmenler Günü için hazırlanan pasta kesildi ve öğretmenlere, günün anısına hediyeler verildi.

Haber :Esma Turan

0
mutlu
Mutlu
0
_zg_n
Üzgün
0
sinirli
Sinirli
0
_a_rm_
Şaşırmış
0
vir_sl_
Virüslü
ÖĞRETMENLER 24 KASIM’I KUTLADI

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Giriş Yap

Muğla Yenigün Gazetesi ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!