Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir
kule reklam
kule reklam

ÖĞRENCİLER YEMEK YEMEK İÇİN GÜNEŞİN ALTINDA PROTOKOLÜ BEKLEDİLER

Muğla’da, Orman Bölge Müdürlüğü

Muğla’da, Orman Bölge Müdürlüğü ve AFAD koordinesinde orman yangını tatbikatı yapıldı. Tatbikatta senaryo gereği okuldan tahliye edilen öğrenciler, yemek yemek için yaklaşık 40 dakika protokolün gelmesini bekledi.

Muğla’nın Menteşe ilçesine bağlı Yerkesik Mahallesi’nde bin 144 personel, 236 araç ve 72 gönüllünün katılımıyla orman yangını tatbikatı yapıldı.

Orman yangınının ardından yangın alanına yakın bölgelerde bulunan yerleşim birimleri, Yerkesik İlkokulu, Akkaya Sağlık Ocağı, Yerkesik Sarmaşık ve Yenikuyu mahalleleri de tahliye edildi. Tahliye edilen 190 öğrenciye psikososyal destek verildi.

Daha sonra yemek yemek için sıraya giren onlarca öğrenci yemek alabilmek için protokol üyelerinin gelmesini bekledi. Öğrencilere protokol üyeleri gelmeden yemek verilmeyeceği belirtildi. Öğrenciler yaklaşık 40 dakika güneşin altında yemeğin dağıtılmasını bekledi. Bazı öğrenciler gölge yerlere kaçarken öğretmenlerde duruma tepki gösterdi. Tepkiler artınca protokol üyeleri gelmeden öğrencilere yemekleri verildi.