• Hamburger Menü 1
  • Hamburger Menü 2
  • Hamburger Menü 3
  • Hamburger Menü 4
  • Hamburger Menü 5
  • Hamburger Menü 6
  • Hamburger Menü 7
MUTSO’DAN MUĞLA SARAYLISI AÇIKLAMASI: AMACIMIZ GÖSTERİŞ YAPMAK DEĞİL
103 okunma

MUTSO’DAN MUĞLA SARAYLISI AÇIKLAMASI: AMACIMIZ GÖSTERİŞ YAPMAK DEĞİL

ABONE OL
Ekim 31, 2021 18:11
MUTSO’DAN MUĞLA SARAYLISI AÇIKLAMASI: AMACIMIZ GÖSTERİŞ YAPMAK DEĞİL
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Muğla Ticaret ve Sanayi Odası’nın (MUTSO) Menteşe Mutfak Kültürü Atölyesi ve Saburhane Semt Pazarı’nın açılışında dilimi 5 bin liradan satılan Altın Kaplı Muğla Saraylısı’nın bir dilimini satın alması vatandaşlar tarafından tepki toplamıştı. MUTSO yapılan tepkiler nedeniyle açıklama yaptı. Açıklama da satın alınan tutarın, maddi olarak kimseye hibe edilmediği, Muğla Tanıtım Platformu’nun buzdolabı, çadır gibi ayni ihtiyaçlarının alımı olarak ödeneceği belirtildi.

MUTSO tarafından coğrafi işareti alınan Muğla Saraylısı’na, dikkat çekmek ve tanıtımına katkı sağlamak amacıyla satın alındığı belirtilen açıklama da şu ifadeler kullanıldı:

“Muğla Büyükşehir Belediyesi, Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesi, Menteşe Belediyesi, Muğla İl Kültür ve Turizm Müdürlüğü, TÜRSAB ile Odamız işbirliğinde hayata geçirilen Muğla Tanıtım Platformu (MTP), ilimiz Menteşe ilçesinin tanıtımına katkı sağlamak amacıyla oluşturulmuş güçlü ve dinamik bir platformdur. Muğla Ticaret ve Sanayi Odası olarak, Menteşe’de kentsel sit alanının yaşatılması, kültürel dokunun ve değerlerin korunması, sürdürülebilir turizm yaklaşımıyla gelişiminin ve tanınırlığının sağlanması suretiyle Menteşe ekonomisinin canlandırılması hedefiyle çalışmalarını başarıyla sürdüren Muğla Tanıtım Platformunun içerisinde yer almaktan onur duyuyoruz.

“AMACIMIZ TANITIMINA KATKI SAĞLAMAK”

MTP tarafından düzenlenen organizasyon ile Menteşe Mutfak Atölyesi Saburhane Semt Pazarı 21 Ekim Perşembe günü açıldı. Açılış etkinliğinde Odamız tarafından tescil çalışmaları yürütülerek coğrafi işareti alınan Muğla Saraylısı’na dikkat çekmek amacıyla küçük bir tepside, altın tozu serpilmiş Muğla Saraylısı hazırlandı ve dilimi 5 Bin TL’den satışa çıkarıldı. Ürünlerin markalaşması konusunda hassasiyet gösteren ve çalışmalarını bu noktada yoğunlaştıran Odamız, Muğla Saraylısı’nın tanıtımına katkı sağlamak, etkinliğe dikkat çekmek ve platforma destek sağlamak amacıyla hazırlanan Muğla Saraylısından bir dilim satın almış bulunmaktadır. Burada amacımız sosyal medya platformlarında yansıtılanın aksine, Oda olarak gösteriş yapmak yada siz kıymetli üyelerimizin aidatlarını düşüncesizce harcamak değil; ilin önemli bir kültürel değerine dikkat çekmek, markalaşma sürecine destek vermektir.

“PLATFORMUN İHTİYAÇLARI İÇİN HARCANACAK”

Ayrıca burada bahsi geçen tutarın maddi olarak kimseye hibe edilmediğini, platformun ihtiyacı olan buzdolabı, çadır gibi ayni ihtiyaçlarının alımı olarak ödeneceğini belirtmek isteriz. Turizme ve kültürel değerlerimize verdiğimiz önem ve destek göz önünde bulundurulduğunda, yapılan yorum ve ithamlar Muğla Ticaret ve Sanayi Odası olarak bizleri ve yoğun emekle çalışmalarını sürdüren Muğla Tanıtım Platformu paydaşlarını son derece üzmüştür. İlimize ekonomik ve sosyal açıdan destek sağlayacak her türlü çalışma ve organizasyonun içinde yer almayı sürdüreceğimizin bilinmesini isteriz. Konuyu siz değerli üyelerimizin ve kamuoyunun bilgisine hassasiyetle sunar, saygılarımızı sunarız.”

(İHA)

En az 10 karakter gerekli
Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.


HIZLI YORUM YAP