Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir
kule reklam
kule reklam
Header reklam

MUTSO’da Airbnb toplantısı yapılacak

Ülke genelinde olduğu gibi

Ülke genelinde olduğu gibi Muğla’da da konut kiralarında fahiş fiyatların önüne geçmek, arzı arttırmak ve kayıt dışılığı engellemek adına Airbnb evleri için izin belgesi isteyecek. MUTSO’da konuyla ilgili yarın toplantı yapılacak.

28 Aralık’ta Resmi Gazete’de yayınlanan “Konutların Turizm Amaçlı Kiralanması Faaliyetlerinin Düzenlenmesine İlişkin Yönetmelik” ile Airbnb ve benzeri günlük konut kiralamaya dair yeni kural ve düzenlemeler 1 Ocak 2024’de yürürlüğe girdi.
Konuyla ilgili Muğla Ticaret ve Sanayi Odası tarafından yapılan açıklamada şu ifadelere yer verildi;
“Kültür ve Turizm Bakanlığınca hazırlanan Konutların Turizm Amaçlı Kiralanması Faaliyetlerinin Düzenlenmesine İlişkin Yönetmelik, 28 Aralık 2023 tarihi itibariyle Resmi Gazete’de yayımlanmıştır.
“Airbnb Yasası” olarak bilinen “Konutların Turizm Amaçlı Olarak Kiralanması Kanunu” 1 Ocak 2024 itibariyle yürürlüğe girmiştir.
Bu kapsamda, odamız tarafından “Villa turizmi ve konutların tek seferde 100 gün veya 100 günden daha kısa süreyle turizm amaçlı kiralanmasına ilişkin usul ve esasların belirlendiği yönetmelik” ile ilgili bilgilendirme toplantısı 15.01.2024 Pazartesi günü saat 10.30’da odamız Muğla-Merkez hizmet binamızda yapılacaktır.
İlgili tüm üyelerimizin dikkatine sunar, katılımınızı bekleriz.”