• Hamburger Menü 1
  • Hamburger Menü 2
  • Hamburger Menü 3
  • Hamburger Menü 4
  • Hamburger Menü 5
  • Hamburger Menü 6
  • Hamburger Menü 7
MUSKİ’DEN ŞAKA GİBİ MESAJ!
287 okunma

MUSKİ’DEN ŞAKA GİBİ MESAJ!

ABONE OL
Ekim 31, 2021 18:28
MUSKİ’DEN ŞAKA GİBİ MESAJ!
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Saat 20.04 MUSKİ bilgilendirme mesajı: “Saat 20.00’da sular kesilecek”
Muğla Büyükşehir Belediyesi Muğla Su ve Kanalizasyon İdaresi Genel Müdürlüğü’nün (MUSKİ) Menteşe ilçesinde saat 20.00’da yaşanacak su kesintisini SMS ile abonelere 20.00’dan sonra bildirdiği öne sürüldü.

Alınan bilgiye göre, Menteşe ilçesi merkez mahallelerini besleyen Bahçeyaka kuyu terfi hattında, terfi hattı arızası meydana geldi. Arıza nedeniyle Karamehmet, Muslihittin, Orhaniye, Emirbeyazıt, Şeyh, Camikebir, Kiramettin, Kötekli, Yeniköy ve Karşıyaka Mahallesi’nin bir kısmının kesintiden etkilenebileceği öngörüldü.
Ancak, abonelere kesintiyle ilgili bilgilendirme mesajının kesinti saatinden sonra gönderildiği ve birçok vatandaşın mağduriyet yaşadığı iddia edildi.
“MAĞDURİYET YAŞANDI” İDDİASI
WhatsApp ihbar hattımıza gelen ve Menteşe ilçesinde ikamet eden bir vatandaşın cep telefonuna 22 Temmuz 2020 Çarşamba günü saat 20.04’te gönderilen bilgilendirme mesajında, “Menteşe ilçesi terfi hattında meydana gelen arızası nedeniyle 22.07.2020 tarihi 20.00’dan 23.07.2020 tarihi 09.00’a kadar bulunduğunuz bölgede su kesintisi yaşanacaktır. B050” ifadelerine yer verildi.
“DALGA MI GEÇİYORSUNUZ?”
Birçok mahallede işlerinden eve gelen vatandaşlar, suların akmaması nedeniyle yetkililere tepki gösterdi.

Duruma isyan eden vatandaşlar, “Saat 20.00’da yapılacak su kesintisi en az 1 gün önce bildirilmeli. Yazın ortasında, insanlar akşam terli ve yorgun halde eve geliyor. Duş alacak, elini yüzünü yıkayacak ama sular akmıyor. Bir de üzerine 4 dakika sonra uyarı mesajı geliyor. Dalga mı geçiyorsunuz?” diye tepki gösterdi.
Öte yandan, yetkililerin planlı su kesintilerini 1 gün önceden abonelere SMS ile bildirildiği, fakat bunun gibi ani yaşanan arızalar nedeniyle böyle bir durumun yaşandığı öğrenildi.
Alınan bir diğer bilgiye göre, MUSKİ’nin su kesinti mesajını saat 19.30’da abonelerine gönderdiği, ancak GSM operatör servisinin mesajları geç ilettiği de öne sürüldü.


Haber: Osman AKÇA

En az 10 karakter gerekli
Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.


HIZLI YORUM YAP