Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir
kule reklam
kule reklam
Header reklam

Muğla’nın da aralarında olduğu 47 ilde Narkogüç-40 Operasyonu

İçişleri Bakanı Ali Yerlikaya,

İçişleri Bakanı Ali Yerlikaya, “Uyuşturucu madde imalatçılarına ve bunların satışını yapanlar ile sokak satıcılarına yönelik 4️7 ilde eş zamanlı olarak düzenlenen ‘Narkogüç-40’ operasyonunda; 1️ ton 156 kg uyuşturucu madde ve 14 milyon 2️00 bin adet uyuşturucu hap ele geçirildi. 376 şüpheli zehir taciri yakalandı” açıklamasında bulundu.

İçişleri Bakanı Ali Yerlikaya, “Uyuşturucu madde imalatçılarına ve bunların satışını yapanlar ile sokak satıcılarına yönelik 4️7 ilde eş zamanlı olarak düzenlenen ‘Narkogüç-40’ operasyonunda;  1️ ton 156 kg uyuşturucu madde ve 14 milyon 2️00 bin adet uyuşturucu hap ele geçirildi. 376 şüpheli zehir taciri yakalandı” açıklamasında bulundu.

“Uyuşturucu tacirlerine göz açtırmayacağız”

Sosyal medya hesabı X’ten operasyona ilişkin bilgi veren Bakan Yerlikaya, şu ifadeleri kullandı:

Gençlerimizi ve geleceğimizi zehirleyen uyuşturucu tacirlerine göz açtırmayacağız. Her an enselerindeyiz. Bizden kaçamayacaklar. Emniyet Genel Müdürlüğü İl Emniyet Müdürlükleri Narkotik Suçlarla Mücadele Şube Müdürlükleri ve Jandarma Genel Komutanlığı  İl Jandarma Komutanlıklarınca 5️35 kip, 1️.094personel ve 2️1 narkotik dedektör köpeğinin katılımı ile Samsun, Eskişehir, Ankara, İzmir, Şanlıurfa, Balıkesir, Adana, Osmaniye, Kırklareli, Sakarya, Bursa, Batman, Yozgat, Afyonkarahisar, Hatay, Trabzon, Mersin, Konya, Gaziantep, Denizli, Diyarbakır, Manisa, Yalova, Kütahya, Adıyaman, Malatya, Antalya, Muğla, Isparta, Elazığ, Bolu, Mardin, Hakkari, Kırklareli, Kocaeli, Kırıkkale, Çanakkale, Şırnak, Çorum, Siirt, Kırşehir, Zonguldak, Karaman, İstanbul, Aydın, Kahramanmaraş ve Van olmak üzere 4️7 de yapılan “NARKOGÜÇ-40” Operasyonunda 3️76 şüpheli Zehir Taciri yakalandı.