Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir
kule reklam
kule reklam
Header reklam

Muğla’dan bir Türkiye Şampiyonu daha

27-28 Ocak 2024 tarihleri

27-28 Ocak 2024 tarihleri arasında Bursa’da düzenlenen Turkcell U14 Türkiye Salon Atletizm Şampiyonası’nda Muğla Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü atletizm sporcusu Irmak Demir şampiyon oldu.

Bursa Osmangazi Atletizm Salonu’nda yapılan şampiyonada 111 sporcu arasından şampiyon olan Milaslı Irmak Demir, 1000 metrede 3:15.62 lik derece elde ederek şampiyon oldu.

Ödül töreni sonunda Irmak Demir’i Türkiye Atletizm Federasyon Başkanı Fatih Çintımar tebrik ederek, başarılarının devamını diledi.

Irmak Demir, Gençlik ve Spor Bakanlığı’nın Türkiye Sportif Yetenek Taraması ve Spora Yönlendirme Programı kapsamında 2021-2022 döneminde yapılan testleri geçerek atletizm branşına yönlendirilmiş ve antrenmanlarını Milas Gençlik ve Spor İlçe Müdürlüğü bünyesinde atletizm antrenörü Havva Uzuncan eşliğinde Milas İlçe Stadı’nda sürdürüyor.

AÇIKBAŞ “HEDEFİMİZ SPORU TABANA YAYMAK”
Türkiye Sportif Yetenek Taraması ve Spora Yönlendirme Programı’nda testlerini başarılı bir şekilde geçerek atletizm branşına yönlen sporcu Irmak Demir’i, tebrik ettiğini söyleyen Muğla Gençlik ve Spor İl Müdürü Kazım Açıkbaş, “Amacımız sporu tabana yaymak ve elit sporcu havuzunu geliştirmek. Hem sporun tabana yayıldığı bir ülke olma hem de elde edilecek başarılarla Muğla’mızın ve Ülkemizin adını Dünya çapında duyurmak en büyük hedefimizdir. Muğla’mız her geçen gün farklı branşlarda başarılar elde eden bir spor kenti olduğunu bir kez daha göstermiştir. Şampiyon sporcumuza, antrenörümüze ve emeği geçen herkese teşekkür ediyor, başarılarının devamı diliyorum” dedi.