MUĞLA’DA YETKİLİ SENDİKA YİNE TÜRK EĞİTİM-SEN OLDU

featured

Türk Eğitim-Sen (TES) Muğla Şubesi geçen yıl olduğu gibi bu yıl da yetkili sendika oldu. Şube Başkanı Mürsel Özata, “Türk Eğitim-Sen Muğla Şubesi, kamu hayatında yetki mücadelesi verdiğimiz sayıca en yakın sendikaya 800 üye fark atarak Muğla’da hak sendikacılığının bayrağını şerefle dalgalandırmaya devam edecektir” dedi.

Türk Eğitim-Sen Muğla Başkanı Mürsel Özata, sendika binasında düzenlediği basın toplantısı ile Mayıs 2023 mutabakatlarına göre yine yetkili sendika olduklarını açıkladı.
Özata, şu ifadeleri kullandı:
“Türkiye sevdasını emek ve ekmek mücadelemizin önüne koyarak, kurulduğu günden beri ilkelerinden taviz vermeden, siyaset, sendika, mezhep, meşrep ayrımı yapmaksızın tüm kamu çalışanlarına kucak açan, sadece niceliğe odaklanmadan dost biriktirmeyi gönül kazanmayı kendisine şiar edinen sendikamız, Mayıs 2023 mutabakatlarına göre MEB 3279, MSK Üniversitesi 616 olmak üzere toplam 3895 üyesiyle Muğla ilinde geçen yıl olduğu gibi yine yetkili sendika olmuştur.
“HAK SENDİKACILIĞINI ŞEREFLE DALGALANDIRMAYA DEVAM EDECEĞİZ”
(Rekabet ettiğimiz diğer sendikalar EBS: 2787+307=3094, EİŞ: 2312+17=2329, ES:1388+124=1512,) Türk Eğitim-Sen Muğla Şubesi, kamu hayatında yetki mücadelesi verdiğimiz sayıca en yakın sendikaya 800 üye fark atarak Muğla’da hak sendikacılığının bayrağını şerefle dalgalandırmaya devam edecektir. Sendikamızın sistemli bir şekilde kariyer basamaklarından bugüne yaşanan tüm siyasi ve sosyal olaylarda başta sosyal medya üzerinden yapılan algı yaratıcı paylaşımlarla tezyif ve tahkir edildiği böyle zor bir dönemde tüm teşkilatımız kenetlenerek yetkili olma özelliğimizi korumamızı çok anlamlı buluyorum. Anlık, geçici dünyevi hırsların, mefkûrelerimizi çiğneyip geçmesine müsaade etmedik. Eğitim çalışanlarının haklı tepkilerinin sosyal medya üzerinden farklı mecralara sürüklenmesine izin vermedik. Tahrikler karşısında heva ve heveslerimize kapılıp akıl ve mantığımızı devre dışı bırakmadık.
“KARARLI, AZİMLİ YÜRÜYÜŞÜMÜZE DEVAM EDECEĞİZ”
30 yıldır gücünü sadece üyesinden alan, üyelerinin desteğiyle sendikacılık adına çok güzel işlere imza atan, haksızlıklar karşısında mücadele eden, Genel merkezinden, işyeri temsilcisine, Şube yönetiminden üyesine kadar kendi emekleriyle ilmek ilmek işleyerek hak sendikacılığının güçlü sesi olan Türk Eğitim Sen, kararlı, azimli yürüyüşüne devam edecektir. Türk Eğitim-Sen daima hakkın ve haklının yanındadır.”

Haber : Hakan Canel

MUĞLA’DA YETKİLİ SENDİKA YİNE TÜRK EĞİTİM-SEN OLDU

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Muğla Yenigün Gazetesi ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!