Muğla’da ulaşıma zam yapıldı

featured

Muğla il genelinde toplu taşıma, servis ve taksimetre ücretlerine yüzde 39-40 oranında zam yapıldığı açıklandı.


Muğla’da taksi, servis ve toplu taşıma ücretlerine zam geldi. Muğla il genelinde, Muğla Büyükşehir Belediyesi Ulaşım ve Koordinasyon Merkezi’ne (UKOME) gelen talepler üzerine alınan karar gereğince artan döviz kurları ile birlikte akaryakıt, bakım ve onarım fiyatlarına da üst üste zamlar geldiği için yeni fiyat ayarlaması yapıldı.

Muğla Kamyoncu, Otomobilci ve Şoförler Esnaf Odası Başkanı Arif Özer konuyla ilgili yaptığı açıklamada şunları kaydetti.


“Ülkemizin ve tüm dünyanın zor zamanlar geçirdiği ekonominin ve belirsizliklerin yaşandığı bu günlerde taşıyanın ve taşınanın mağduriyet yaşamayacağı şekilde tüm taşıma gruplarına ilişkin yeni ücret tarifelerimiz bugün yapılan UKOME Kurulunda belirlenmiştir. Ancak üzülerek belirtmek isterim ki toplantı esnasında maliyetlerin arttığı ve bu sektörün sürdürülemez hale geldiği ile ilgili bilgilendirme ve açıklama yapılmasına rağmen, Bakanlık ve İl Müdürlükleri temsilcilerimizin büyük çoğunluğu tarafından ısrarlı bir şekilde maliyetlerin artmadığı hatta azaldığı, fiyat artışı yapılmasını gerektirecek herhangi bir durumun oluşmadığı gibi gerekçeler ile KARŞI OY verilmesine rağmen sağduyulu UKOME Kurul üyelerinin OYÇOKLUĞU ile ücretlerin güncelleme talebi kabul edilmiştir. Taksimetre ücretleri 22 KABUL/14 RED, Okul Servis Ücretleri 20 KABUL/16 RED, Toplu Taşıma bilet ücretleri 21 KABUL/16 RED oyu kullanılmıştır.
Ayrıca toplantı esnasında ücretsiz binişlerle ilgili esnafımızın elinden geleni yaparak taşımacılığı sürdürdüğü ile ilgili açıklama yapmama rağmen, Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı temsilcisi tarafından ücretsiz taşımalara ilişkin tüm ücretlerin ödendiği, maliyetlerin tamamen karşılandığı beyan edilmiş ve bunun bir lütuf olarak sayılmaması gerektiği belirtilmiştir. Tüm bu uğraşlar neticesinde başta UKOME Kurul üyelerine esnaflarımız ve şahsım adına sonsuz teşekkür ediyorum. Tüm esnaflarımıza Muğlamıza hayırlı olsun. Uygulamaya 31 Mart 2023 tarihinde başlanacaktır.”


Muğla’da ulaşıma zam yapıldı

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

32 Yorum

 1. 23 Mart 2023, 12:23

  Taşıyan mağdur etmeyen mi ne komik rezil bir taşıma resmen hem zaman hemde paramız çalınıyor boş yere eski Otogar yeni Otogar para veriyoruz milas bodrum hattına

 2. 23 Mart 2023, 12:42

  Muğla büyük şehir toplu taşıma yapılan faiş zam yüzünde hakkımı helal etmiyorum önce insanların çektiği eziyet baksın milas bodrum hattını denetim yapsın özelikle koru mahallesinde gelen insanların çektiği sıkıntı

  • 24 Mart 2023, 10:56

   Toplu taşımanın amacı amme hizmetidir amaç kar elde etmek değildir.Toplu taşıma zamları geri çekilmelidir.

   Cevapla
 3. 23 Mart 2023, 13:05

  65 yaş üstü vatandaşlara ücretsiz kullanım kaldırılsın. Cüzi bir ücret alınsın.

 4. 23 Mart 2023, 16:44

  Zammın mağdur etmemek gibi şansı yoktur bu resmen insanın aklınla dalga geçmektir

  • 24 Mart 2023, 08:59

   Evet aynen öyle size katılıyorum hadsizlik başka bir şey değil dalga geçiyorlar resmen

   Cevapla
 5. Rahatına düşkün şöförler avrupa dolmuş yerine yerli sermayeye öncelik verseler yaptıkları parça masraflarını yarı yarıya azaltırlar. Mazot 28di zam yapıldığında şimdi 20-21 halk koyun her türlü susar. Yazıklar olsun size. Aradaki fark sizin her türlü masrafınızı karşılar.yılbaşından sonra herşey zam gördü biz yapmadık dio sanki zam farz mantığa bak. Beter olun.

  • Chp olduğu sürece çok zam görücez park bahçe yapsana halkın sorunu dinle önce park osman bey

   Cevapla
 6. Üretimini yapmadığın aracı, lastiği toplu taşımada kullanırsan daha çok ağlar faturayı halka kitlersin. Bu yüzden 3. Dünya ülkesiyiz kafamız bile 3. Sınıf.

  Cevapla
 7. Söyleyecek söz bulamıyorum.Olan yine toplu taşımı kullanan biz gariban halka oluyor.UKOME de kabul oyu veren 21 üyeyi kınıyorum.

  Cevapla
  • Chp olduğu sürece çok zam görücez park bahçe yapsana halkın sorunu dinle park osman

   Cevapla
 8. 23 Mart 2023, 20:53

  Ukome 21 oy veren zam veren birgun denetim için yollara çıksınlar 1 saat araç beklesinler 40 km yolu hergun ayakta gecirsinler Tunceli de ulaşım halen 2.5 tl yılda 2 defa faiş zam

  Cevapla
 9. 23 Mart 2023, 22:10

  Slogana bak taşıyan ve tasinani mağdur etmeden yapılan zam vatandaş sordunuz hiç toplu taşıma da memun musunuz hep birilerin cebini dolduruyorsunuz resmen sömürü düzeni

  Cevapla
 10. 24 Mart 2023, 01:11

  Hangi döviz arttı hangi akaryakıt yükseldi siz insanlarla alaymı geçiyorsunuz Sefillerrrrr

 11. 24 Mart 2023, 06:37

  Hayırlı olaannn neee
  Kime hayırlı olduuu

 12. O cüzi dediğinizi parayı zaten alıyorsunuz..bırakın yaşlılığın güzel bir tarafı varmış gibi hissedip mutlu olsunlar

  Cevapla
 13. En rahat, en beleş para kazanan esnaf takımı Şoförler. Kazanamıyorlarsa her geçen gün diğer esnaflar kepenk kapatırken Şoförler niye çoğalıyor.

 14. 24 Mart 2023, 07:46

  Vurun bir de siz vurun, halkçı belediye öyle mi, yakışmadı…..

 15. 24 Mart 2023, 09:12

  Akyaka hattında 4 otobüs plakalarını belediyeye verip hattan çekildi sırf bu 65 yaş üstü bedava olması yüzünden, sadece engelliye bedava olmalı ve indirim sadece öğrenciye yapılmalı eğer böyle olursa otobüscüler zam istemezler çünkü onların derdi daha fazla insan taşımak yoksa zamla sorun çözülmez bedava binen yine biniyor sonuçta

 16. Bedavacılar ne olcak toplu taşımacılar hayır kurumu deyil herkes ekmeğinin peşinde o bedava bu bedava mazotu bedava veren yok

  Cevapla
  • 24 Mart 2023, 11:04

   Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı temsilcisi tarafından ücretsiz taşımalara ilişkin tüm ücretlerin ödendiği, maliyetlerin tamamen karşılandığı beyan edilmiş …….Her ücretsiz binişin karşılığını devlet ödüyormuş işte .

   Cevapla
 17. 24 Mart 2023, 16:02

  İşiniz gücünüz zam akaryakıt ta zam yok büyük şehir arabaları na zam var yazık çok yazık seçim zamanı geldiğinde görüşürüz

 18. Acaba bu oylamayı katılan 36 cemiyet üyesi vatandaşın ekonomik gücünü tam anlamıyla hissedebildi mi??😟😟

 19. Nasıl bi mantıkla çalışıyolar ne zammı bu acaba,mazot düştü ama yine zam soyguncular resmen..

 20. Secim.oncesj zam yapilmaz bu zamlardan ötürü ak partiyle devam etme karari aldim…

 21. 25 Mart 2023, 10:41

  Beyler Taşıma ücretlerinde indirim yapın, İndirim.
  Siz bu ücretleri mazot ve benzin 27 30 TL iken almıştınız.
  Şimdi mazot ve benzin 21 TL civarında. Taşıma ücretlerinde indirim yapın.

 22. Yazıklar olsun

 23. Herşey e yüzde 300 zam Şöför esnafına 40 bu reva mı Allah kahretsin sizin yapacağınız işi. Şöför esnafı olarak hakkımızı helal etmiyoruz.

  Cevapla
 24. Herşey e yüzde 300 zam Şöför esnafına 40 bu reva mı Allah kahretsin sizin yapacağınız işi. Şöför esnafı olarak hakkımızı helal etmiyoruz.

  Cevapla
 25. Muğla’dan CHP defolup giderse Ozamn kurtuluruz bunlardan,,, allahınızdan bulun,,, başta Osman Gürün Muğla’nın baş belası, sana oy verenin eli kırılsın

  Cevapla
 26. Tebrikler Muğla büyük şehir belediyesi mersin tarsus belediyesi halkı için ekmek ramazan boyunca 1 tl yapıyor yaparsa Muğla büyük şehir belediye yapar ulaşıma yüzde 40 zam seçimler geliyor hersey güzel olacak?

  Cevapla
Giriş Yap

Muğla Yenigün Gazetesi ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!