Muğla’da mesai saatleri değişti

Muğla il genelinde uzun süredir salgın ile mücadele kapsamında uygulanmakta olan mesai saatleri, 02 Mart 2021 Salı gününden itibaren değişti. Buna göre; kuma kurum ve kuruluşlarında mesai sabah 09.00’de başlayıp 12.30’da bitecek. Öğleden sonra ise 13.30’da başlayıp 18.00’de sona erecek.

Konu ile ilgili olarak Muğla Valiliği’nden yapılan yazılı açıklamada şu bilgiler verildi:  “Çalıştırılma biçimlerine bakılmaksızın kamu kurum ve kuruluşlarında ( Sağlık Bakanlığı ve Milli İstihbarat Teşkilatı Başkanlığı hariç)  çalışan yönetici kadro ve pozisyonunda bulunanlar hariç 60 yaş ve üzerinde olanlar ile Sağlık Bakanlığının belirlediği kronik hastalığı bulunan personeller idari izinli sayılacaktır.

Kamu kurum ve kuruluşlarınca bu süreçte tüm personelin maske kullanması, çalışma mekanları, yemekhane, servisler ve sosyal alanlarda gerekli mesafenin ayarlanması, bu mahaller ile kamuda kullanılan araçlarda dezenfekte işleminin yapılması hususunda gerekli tedbirler alınacaktır.

 Bazı kuruluşlar için özel kanun ve talimatla tespit edilmiş olan mesai saatlerinin uygulanmasına dair esaslar Valiliğin onayı alınmak suretiyle saklıdır.”

HABER MERKEZİ

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.