Muğla’da gazeteci, koronavirüse yakalandı

Muğla’da Eko Haber internet haber sitesinin genel yayın editörü Ramazan Yılmaz (52), eşi ve oğlu koronavirüse yakalandı. Yılmaz ailesinin sağlık durumlarının iyi olduğu öğrenildi.

Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesi Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nin Koronavirüs Servisi’nde tedavisi süren Ramazan Yılmaz, virüsün ciddiye alınması gerektiğini söyledi. Yılmaz, “Basın mensubu olarak gittiğimiz programlarda virüs ile ilgili uyarıları dinleyerek maske ve mesafe kuralına mümkün olduğu kadar uymaya çalıştık. Ancak şuan tedavi görüyoruz. İnsanlardan tek ricam Bu illeti hafifte almasınlar. Tehlike geçmiş değil. Her an her yerde karşılaşabilirsiniz. Nefes almak ve dışarıda yaşamak bu kadar değerli olduğunu hastanede tedavi günlerinde çok daha iyi anlıyorsunuz. Buraya gelmemek için mümkün olduğu kadar kendinizi koruyun’’

Gazeteci Yılmaz, hastane personellerinin kendilerine yakın ilgi gösterdiğini belirterek, “Odalar hijyenik ve tedaviler zamanında uygulanıyor. Kısa zamanda taburcu olacağımıza inanıyorum. Her türlü desteği veren sağlık personeline çok teşekkür ediyoruz” diye konuştu.

Haber: Cavit AKGÜN

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.