Muğla’da aşı uygulama bölümünde korkunç iddia’ haberine suç duyurusu

Sağlık-Sen Muğla Şube Başkanı Özcan Çiçek, ‘Muğla’da aşı uygulama bölümünde korkunç iddia’ başlığı ile yapılan haberle ilgili olarak, sosyal paylaşım siteleri ve sahipleri hakkında Muğla Cumhuriyet Başsavcılığı’na suç durusunda bulunduklarını açıkladı.

Başkan Çiçek, yapılan haberde, sendika ile Muğla Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nde görev yapan sağlık çalışanları hakkında gerçek dışı iftira ve ithamlara yer verildiğini ileri sürdüğü açıklamasını şöyle sürdürdü;
“Pandemi sürecinde dünyanın yükünü sırtlayan, büyük bir özveriyle gece gündüz demeden, izin ve esnek mesai uygulamalarından muaf tutularak yoğun bir çalışma temposuyla görevlerini ifa eden değerli sağlık çalışanlarına karşı hakarete varan ifadelerle ve asılsız suçlamalarla yapılan bu haberler sağlık çalışanlarını derinden yaralamıştır. Ülkemizin Kovid bulaşıcı hastalığı ile mücadele ettiği, başta Sağlık Bakanlığı olmak üzere devletimizin tüm organları ile birlikte aşılanma oranının artması için kampanyalar düzenlediği bir dönemde tüm vatandaşlarımızın aşılanmaya mesafeli durmalarına sebep olacak, sağlık kurum ve kuruluşlarına ve dolayısıyla devlete güvenlerini sarsacak bu yayınlar aşı karşıtlığına sebebiyet vermekte, sağlıkta şiddeti körüklemektedir.
“AŞILAMA BÖLÜMÜNDE ÇALIŞANLAR, PSİKOLOJİK BASKIYA MARUZ KALIYOR”
İddia üzerine yapılan paylaşımlar sebebi ile 2 gündür aşılama bölümünde çalışan arkadaşlarımız aşı olmak için gelen vatandaşlar tarafından maalesef psikolojik baskı ve sözel tacize maruz kalmaktadırlar.
“KARALAMA SÜRECİNİ BAŞLATAN VE DESTEKLEYENLER HUKUK NEZDİNDE HESAP VERECEKLERDİR”
Aşı bölümünde görev yapan sağlık çalışanları ile birlikte Muğla Adliyesi’ne giderek, söz konusu haber ve sosyal paylaşım siteleri ve sahipleri hakkında, hem Sağlık-Sen adına hem de her bir sağlık çalışanı arkadaşımız için bireysel olarak suç duyurusunda bulunduk. Çamur at izi kalsın düşüncesiyle başlatılan bu karalama sürecini başlatan ve destekleyenler hukuk nezdinde hesap vereceklerdir.
“HABERİN SORUMLULARININ CEZALANDIRILMASI İÇİN SONUNA KADAR TAKİPÇİSİ OLACAĞIZ”
Muğla Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nin, bu hastanede görev yapan sağlık çalışanlarının ve sendikamızın itibarını ve güvenilirliğini zedelemeye yönelik yapılan bu haberin sorumlularının cezalandırılması için sonuna kadar takipçisi olacağız. Temennimiz o ki bu tür paylaşımların arkasından 15 mayıs yetki tespit sürecinde Muğla Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nde 5 kat farkla açık ara yetkili sendika olmamızı hazmedemeyen birleri çıkmaz”
Haber: Cavit AKGÜN

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.