MUĞLA ve CHP

Geçtiğimiz günlerde CHP Kurultayı yaşandı. Kılıçdaroğlu, “değişmez” Genel Başkanlığını sürdürdü. Ancak partinin tabanına ve kliklerine hakim olmayan Genel Başkanının arzuladığı isimlerin Parti Meclisine giremediği görüldü.

Buraya kadar yaşananlar zaten beklenen gelişmeler idi. Ancak komik ve garip olan bu kurultayın “İktidar Kurultayı” olarak adlandırılması.

Peki, bu zihniyet ile bu şahsiyetler ile CHP’ nin bırakın ülke genelinde iktidar olma şansını, Muğla’ da ki yerel iktidarını koruma şansı var mıdır?

Tüm ideolojik söylemeni AKP ve Erdoğan karşıtlığı üzerine kurmuş CHP yönetiminin, AKP’ den farkı nedir sizce?

Şuan ki Türk Siyasal hayatı ekolojik bir sistemi andırırcasına, sadece AKP karşıtlığı ve nefreti üzerinden pratik siyaset yapan bu anlayışı ve ittifakı bir arada tutan ana eksen nedir, diye sorduğunuzda alacağınız tüm cevapların işi boştur. Çünkü, Türkiye’ nin içinde yaşadığı siyasal ve ekonomik krizin çözülmesini bu CHP istememektedir, hatta istemez de.

Aksi takdirde Erdoğan ve AKP’ ye kızgın olanlar olmasa CHP nasıl oy alabilecektir?

Muğla Büyükşehir Belediyesi nasıl kazanılacaktır?

Muğla’ nın caddesini, sokaklarını bilmeyenler nasıl milletvekili hadi onu da geçtim, nasıl belediyede daire başkanı olacaktır? Hatta ve hatta belediyede nasıl işe girecektir?

Tüm bu arkadaşlar oturdukları makamları ve elde ettikleri işleri de aslında dolaylı yoldan AKP ve Erdoğan karşıtlığı üzerinden elde etmekte.

Peki, soralım yine Muğla Büyükşehir Belediye yönetime;

Liyakat diye bağıran CHP, acaba Muğla Belediyelerine gelince bu kelimenin anlamını unutmakta?

Nepotizme karşı olduğu söyleyen CHP ve yönetimi yine Muğla Belediyesine gelince onun çocuğu, bunun yeğenini işe alırken bu kavrama da mı karşı olduklarını unutuyorlar?

Acaba ruhsat verirken, belediye ile ilgili işlerde CHP olan /olmayan ayrımı yapılmakta mı?

İnsanlara iktidara karşı tepki vermeye, örgütlenmeye davet eden CHP acaba işine gelmeyince iktidar karşısında el pençe divan duran yerel siyasetçilerinden haberdar mıdır?

Haydi, her şeyi geçtik doğma büyüme Muğlalı olan Milletvekili bulamadınız da daire başkanı da mı bulamadınız?

Tüm bunları yerine getiremezken hangi iktidar kurultayı hangi siyasal etikten bahsedilmekte?

Velhasıl AKP’nin oy kaybını ve kan kaybetmesini CHP kendi kerameti saymamalı, ki böyle gördükleri sürece artık Muğla Belediyesini de kazanamayacaklardır…

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir