• Hamburger Menü 1
  • Hamburger Menü 2
  • Hamburger Menü 3
  • Hamburger Menü 4
  • Hamburger Menü 5
  • Hamburger Menü 6
  • Hamburger Menü 7
Vali Tavlı’dan 15 Temmuz mesajı
63 okunma

Vali Tavlı’dan 15 Temmuz mesajı

ABONE OL
Ekim 31, 2021 18:28
Vali Tavlı’dan 15 Temmuz mesajı
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Muğla Valisi Orhan Tavlı, 15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birliği Günü nedeniyle bir mesajı yayınladı.

Vali Tavlı, mesajında şu duygu ve düşüncelere yer verdi: “15 Temmuz 2016 tarihinde devletimizi, demokrasimizi, milli birlik ve beraberliğimizi hedef alarak, Cumhuriyetimize ve aydınlık geleceğimize karşı FETÖ/PDY terör örgütü tarafından hain ve alçak darbe girişiminde bulunulmuştur. Tarihimizin en önemli dönüm noktalarından Demokrasi Zaferimizin 4. Yıldönümü olan 15 Temmuz 2020 Çarşamba günü bir kez daha Milletçe dünyada eşine az rastlanır bir direnişe imza atmanın gururunu hep birlikte yaşayacağız.

O gece Aziz Milletimizin iradesini yok sayan hain kalkışma karşısında Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın tarihe geçen çağrısıyla Türk Milleti; ülkesi, vatanı ve bayrağı için meydanlara koşmuştur. Cumhurbaşkanımızın Marmaris’ten yaptığı çağrı dalga dalga tüm yurda yayılmış, canları pahasına meydanlara koşan toplumun hemen her kesiminden vatandaşımız ‘Gün vatana sahip çıkma günüdür’ diyerek destansı bir mücadele sonucunda darbecileri püskürtmüştür.

Anayasal düzenimizi, temel hak ve hürriyetlerimizi ortadan kaldırmaya yönelik darbe teşebbüsüne, geçit vermeyen aziz milletimiz, tek millet, tek bayrak, tek vatan, tek devlet kavramları etrafında tek yürek olmuş, ne pahasına olursa vatanından, bayrağından, hürriyetinden, birlik ve beraberliğinden ödün vermeyeceğini tüm dünyaya bir kez daha göstermiştir. 15 Temmuz Destanı, Aziz Milletimizin şanlı tarihinde asla unutulmayacak ve unutturulmayacak bir şekilde yerini almıştır.

15 Temmuz Şehitlerini Anma, Demokrasi ve Milli Birlik Günü vesilesiyle, Cumhuriyetimizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşları başta olmak üzere bu toprakları bizlere vatan kılan, kanlarıyla, canlarıyla destan yazan aziz şehitlerimizle birlikte 15 Temmuz Şehitlerimizi ve ebediyete irtihal etmiş gazilerimizi sonsuz, minnet, şükran ve rahmetle anıyor, hayattaki gazilerimize sağlık afiyet ve huzur dolu bir yaşam diliyorum.

Milli iradeye ve demokrasimize sahip çıkan Aziz Milletimizi ve Muğlalı hemşehrilerimizi saygıyla selamlıyorum.”

HABER MERKEZİ

En az 10 karakter gerekli
Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.


HIZLI YORUM YAP