Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir
kule reklam
kule reklam

MUĞLA ULUSLARARASI COĞRAFİ İŞARETLİ ÜRÜNLER ZİRVESİ BAŞLADI

Muğla Ticaret ve Sanayi

Muğla Ticaret ve Sanayi Odası ev sahipliğinde düzenlenen ‘Muğla Uluslararası Coğrafi İşaretli Ürünler Zirvesi’ başladı.

Muğla Ticaret ve Sanayi Odası ev sahipliğinde; Muğla Odalar, Ticaret Borsası, Muğla İl Tarım ve Orman Müdürlüğü ve Yöresel Ürünler ve Coğrafi İşaretler Türkiye Araştırma Ağı (YÜciTA) işbirliğinde düzenlenen, Destinasyon Markalaşması, Turizm ve Kırsal Kalkınmada Fikri Mülkiyet Haklarının Rolü ve Muğla İçin Model Önerisi konulu ‘Uluslararası Coğrafi İşaretler Muğla Zirvesi’, MUTSO hizmet binasında başladı.

Uluslararası Coğrafi İşaretler Muğla Zirvesi’nin açılışına; Muğla Valisi İdris Akbıyık, AK Parti Muğla Milletvekili Kadem Mete, AK Parti MKYK Üyesi Yelda Erol Gökcan, Menteşe Belediye Başkanı Bahattin Gümüş, Ticaret Borsası Başkanı Hurşit Öztürk, MUTSO Başkanı Bülent Karakuş, Muğla İl Tarım ve Orman Müdürü Barış Saylak, YüciTA Başkanı Prof. Dr. Yavuz Tekelioğlu, bazı STK temsilcileri ve vatandaşlar katıldı.

Açılış konuşmalarının ardından UNESCO Dünya Gıda Kürsüsü Kurucusu Prof. Dr. Jean Louis Rastoin, “Küresel gıda sistemlerinde Post-Covid Gelişme Eğilimleri, Tarım ve Coğrafi İşaretler” konulu konferans gerçekleştirdi.

Coğrafi işaretli ürünlerin sergilendiği stantların da yer aldığı zirvede, coğrafi işaret ile ilgili sunumlar yapıldı. 5 oturum ile gün boyu sürecek olan programın kapanış konuşmasını ve Muğla Deklarasyonu’nu, MUTSO Başkanı Bülent Karakuş ve YüciTA Başkanı Prof. Dr. Yavuz Tekelioğlu yapacak.