“MUĞLA İÇİN GELECEK” TEMALI RESİM YARIŞMASI SONUÇLANDI

featured
service service

Muğla İçin Gelecek Platformu’nun (MİG) düzenlediği “Muğla İçin Gelecek” temalı resim yarışması sonuçlandı. Yarışmaya katılan 148 öğrenciden dereceye girenlere ödülleri verildi.

Muğla İçin Gelecek Platformu tarafından Nisan ayında başlatılan ve geçtiğimiz hafta sonuçlanan “Muğla İçin Gelecek” temalı resim yarışmasının ödül töreni yapıldı.

Türkan Saylan Çağdaş Yaşam Merkezi’nde düzenlenen ödül törenine; Menteşe İlçe Milli Eğitim Müdürü İdris Kömürcü, yarışmaya sponsor olan Muğla Amerikan Kültür Koleji, Muğla Final Akademi Okulları ve Özel Yönelt Kolejinin yöneticileri, yarışmaya katılım sağlayan öğrenciler, veliler ve MİG Platformu üyeleri katıldı.

MİG Platformu Dönem Başkanı Zafer Çeliköz yarışmaya ilişkin şunları söyledi:

“Yarışma kapsamında çocuklara, ‘Gelecekte nasıl bir Muğla’da yaşamak istersiniz? Hayalinizdeki Muğla’nın resmini çizebilir misiniz?’ sorularını yönelttik ve yarışmaya 148 katılım gerçekleşti. Yarışmaya en çok resimle katılan Nazmi Zehra İyibilir Ortaokulu’na kitap seti hediye ettik.

“ETKİNLİKLERİMİZ DEVAM EDECEK”

Farklı bakış açılarıyla bizleri heyecanlandıran resimler, değerli resim öğretmenlerimizden oluşturduğumuz jürimiz tarafından değerlendirildi. Çocuklarımızın; geleceğe yöremizin kültürel değerleri, potansiyel ürünleri ve çevresel sorunları çerçevesinde umutlu ve çözüm üreten teknolojik yaklaşımları ile katkıları onların bilinçaltının zenginliğini bize yansıttı. Önümüzdeki süreçte, katılım sağlayan resimlerde ele alınan konuları ilimizdeki yöneticilerimizle paylaşmayı planlıyoruz. Ayrıca, her yıl geleneksel olarak gerçekleştirdiğimiz Muğla Tarhana Festivali kapsamında da gerçekleşen resim yarışması ile ilgili etkinliklerimiz ve sürprizlerimiz devam edecek.”

Çeliköz, 30 Haziran 2022’de ilki gerçekleşecek olan Arasta Müzik Günleri’ne vatandaşları da davet ederek, “Bu sene, kültürel ve sanatsal faaliyetlere daha fazla önem veriyoruz. Resim yarışmasının ardından, yaz boyunca Muğla Arasta’sında, müzik konserlerimiz gerçekleşecektir. İlkini, 30 Haziran 2022 günü klasik müzik konseri ile başlatacağımız ücretsiz Arasta Müzik Günleri’ne tüm halkımızı bekliyoruz.” dedi.

Haber :Esma Turan

1
mutlu
Mutlu
0
_zg_n
Üzgün
0
sinirli
Sinirli
0
_a_rm_
Şaşırmış
0
vir_sl_
Virüslü
“MUĞLA İÇİN GELECEK” TEMALI RESİM YARIŞMASI SONUÇLANDI

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Giriş Yap

Giriş Yap

Muğla Yenigün Gazetesi ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!