Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir
kule reklam
kule reklam
Header reklam

Muğla Eczacı Odası Başkanı Saim Korkmaz“İlaç hizmeti veremez hale geldik”

Muğla Eczacı Odası Başkanı

Muğla Eczacı Odası Başkanı Eczacı Saim Korkmaz, son günlerde eczanelerde yaşanan ilaç yokluğu sıkıntısı ile ilgili açıklama yaptı. Korkmaz, ilaçlara yüzde 25 oranında yapılan zammın 19 Aralık’ta açıklanmasına rağmen uygulama tarihinin 25 Aralık olması nedeniyle ilaç yokluğu sorunu yaşandığına dikkat çekerek bu konuda gerekli önlemlerin acilen alınmasını istedi.

Muğla Eczacı Odası Başkanı Eczacı Saim Korkmaz, eczanelerde yaşanan ilaç yokluğu sıkıntısı ile ilgili basın açıklaması yaptı.

“HAYATİ ÖNEME HAİZ İLAÇLARI BİLE BULMAKTA ZORLANIYORUZ”

Her yıl sonunda olduğu gibi bu yıl da özellikle çok ciddi ilaç yokluğu sıkıntısı ile karşı karşıya olunduğunu vurgulayan Korkmaz şunları söyledi;
“İlaç yokluklarının birçok sebebi var ve biz eczacılar her platformda bu sebepleri ve çözüm önerilerimizi dile getiriyoruz. Ancak özellikle son birkaç gündür yoğun bir şekilde yaşadığımız ve biz eczacıları artık “ilaç hizmeti veremez” noktaya taşıyan ana sebep, ilaçlara %25 oranında yapılan zammın 19 Aralık 2023 tarihinde açıklanmasına rağmen, uygulanma tarihinin 25 Aralık 2023 diye duyurulmasıdır. Aradaki bu sürede maalesef hayati öneme haiz ilaçları bile bulmakta zorlanıyoruz.
Zammın açıklanma tarihi ile yürürlüğe giriş tarihi arasında bu kadar süreolmamış olsaydı biz bu sorunları bu kadar yoğun yaşamazdık. Yıllardır yetkililerimize yaptığımız uyarılarımıza ve çözüm önerilerimize rağmen hala bu sorunun yaşanıyor olması gerçekten üzücüdür. Halkımızın ilaca erişimini tehlikeye sokan bu durumun bir an önce çözülmesini ve bir daha bu sorunların yaşanmaması için gerekli önlemlerin acilen alınmasını talep ediyoruz.”