Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir
kule reklam
kule reklam
Header reklam

Muğla, CİMER’e en çok başvuru yapan illerden oldu

CİMER’in bir yıllık faaliyetlerine

CİMER’in bir yıllık faaliyetlerine ilişkin istatistiki bilgileri açıkladı. Nüfusa oranla en çok başvuru yapan iller sırasıyla Malatya, Hatay, Adıyaman, Maraş, Gaziantep, Yalova, İzmir, Muğla, Ankara ve İstanbul olarak gerçekleşti.

Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanlığı, CİMER’in bir yıllık faaliyetlerine ilişkin istatistiki bilgileri açıkladı. Buna göre 2023’te CİMER’in faaliyetlerinde yüzde 23 artış yaşandı.
Cumhurbaşkanlığı İletişim Merkezi’ne (CİMER) 2023 yılında da ilgi artarak devam etti, başvuru sayısı 2023’te yüzde 23 artışla 7 milyon 650 bine ulaştı.

İstek, şikayet, bilgi edinme, görüş ve öneri, “Yönetime Katıl”, “Türkiye Yüzyılı Hayalini Paylaş” ve teşekkür türlerindeki başvuruların elektronik olarak yönetime ulaştırılmasına aracılık eden CİMER’e başvuruların yüzde 98’i internet üzerinden yapılırken yüzde 2’si posta ve şahsen müracaat yoluyla gerçekleşti.
İnternet üzerinden yapılan başvuruların da yüzde 85’i mobil telefon ve tablet ile yapılırken geçen yıl ilk kez akıllı televizyonlar aracılığıyla da CİMER’e başvuru yapılması dikkati çekti.

Vatandaşların yalnızca şikayet ve taleplerini değil aynı zamanda her konudaki düşünce, görüş ve önerilerini de ilettiği CİMER’e 2023 yılında 253 bin teşekkür, görüş ve öneri başvurusu yapıldı.
Söz konusu başvurular, acil ihtiyaçların bir an önce karşılanabilmesi amacıyla deprem bölgesindeki kamu kurumu yetkilileriyle paylaşıldı.

Depremler, CİMER’deki istatistiki verilere de doğrudan yansıdı.

Nüfusa oranla en çok başvuru yapan iller sırasıyla Malatya, Hatay, Adıyaman, Maraş, Gaziantep, Yalova, İzmir, Muğla, Ankara ve İstanbul olarak gerçekleşti.