Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir
kule reklam
kule reklam
Header reklam

Muğla Büyükşehirde en düşük maaş ortalama 27 bin 47 TL oldu

Muğla Büyükşehir Belediyesinin 4

Muğla Büyükşehir Belediyesinin 4 bin 108 personelini ilgilendiren maaş zammı belli oldu. Buna göre en düşük maaş 17 bin TL’den 25 bin 997 TL’ye yükseldi.

Muğla Büyükşehir Belediyesi ve DİSK Genel-İş Muğla 2’nolu Şube ile yapılan anlaşma doğrultusunda 17 bin TL olan en düşük maaş bu yıl 25 bin 997 TL’ye yükseldi. Bu miktarı 146 kişi alırken diğer 4 bin 108 kişi 26 bin 784 – 36 bin 222 TL arasında ücret alacaklar.

ORTALAMA ZAM ORANI %53,54 OLDU
4 bin 108 personeli ilgilendiren maaş zammına göre bu yıl çalışan maaşlarına her 4 ayda bir 9 ilave yevmiye daha verilecek ve böylelikle yıllık ortalama zam oranı %53,54 olacak. Büyükşehir çalışanları 25 bin 997 – 36 bin 222 TL arasında maaş alacak.
Ayrıca Muğla Büyükşehir Belediyesinde görevli memurların maaşlarına yansıyan sosyal denge sözleşmesi tavan ücrete yükseltildi. Tüm Yerel-Sen ile imzalanan protokole göre 1 Ocak 2024 tarihinden itibaren memurlar yasal sınırın en üst tutarı üzerinden sosyal denge ödemesini alacak.

AVCI; “İYİ BİR ÜCRETE ULAŞTIĞIMIZI DÜŞÜNÜYORUZ”
Maaş zammı hakkında açıklamalarda bulunan DİSK Genel-İş Muğla 2’nolu şube Başkanı Yücel Avcı, işçilerin hak ettiği ücreti almak için çalıştıklarını vurguladı. Avcı, “Bizler işçilerimizin hakkını alması için mücadele veriyoruz. Bu mücadelemizde de Muğla Büyükşehir Belediyemizle gerekli müzakereler sonucu iyi olduğunu düşündüğümüz bir maaş skalası yakaladık. İşçilerimize hayırlı olmasını dilerken Başkan Dr. Osman Gürün’e teşekkür ederiz” dedi.

BAŞKAN GÜRÜN, “BÜTÇEMİZ DOĞRULTUSUNDA EN YÜKSEK ÜCRETİ VERMEK İÇİN ÇALIŞIYORUZ”
Personel zammı ile ilgili açıklamalarda bulunan Muğla Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Osman Gürün, bütçeleri doğrultusunda çalışanlara en iyi ücreti vermek için çalıştıklarını söyledi. Gürün, “Özellikle işçi emeği ve alın teri bizler için en kutsal değerlerden biridir. Geçtiğimiz yıl çalışanlarımızı enflasyona ezdirmemek için asgari ücretin artışından çok yüksek bir artış gerçekleştirdik. Geçtiğimiz yıl %73 zam yaptık. Bu yıl ise kısa vadede ki zam oranımız %53,54 oldu. Bütçemizin doğrultusunda çalışanlarımıza en iyi ücreti vermek için gayret sarf ediyoruz. Bu mali şartlarda, ülkemizin ekonomik koşullarında tüm bu ücretler iyi gibi gözükse de umarım aynı enflasyon yükselmeleriyle karşılaşmayız ve çalışanlarımız nefes alabilme şansı bulur” dedi.