Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir
kule reklam
kule reklam

MUĞLA ADD’DEN 100. YIL CUMHURİYET BALOSU

Atatürkçü Düşünce Derneği (ADD)

Atatürkçü Düşünce Derneği (ADD) Muğla Şubesi tarafından Cumhuriyet’in 100. Yılı dolayısıyla Cumhuriyet Balosu düzenlendi. ADD Başkanı Cahit Yaka, “Atatürk’ü anlamamak için mücadele eden insanlara inat, biz yeniden Atatürk Cumhuriyeti’ni inşaa etmek için el ele, kol kola, omuz omuza olacağız” dedi.

Muğla Büyükşehir Belediyesi ve Menteşe Belediyesi katkılarıyla ADD Muğla Şubesi tarafından Türkan Saylan Çağdaş Yaşam ve Kültür Merkezi’nde 100. Yıl Cumhuriyet Balosu gerçekleştirildi.

Baloda konuşma yapan ADD Muğla Şube Başkanı Cahit Yaka, şunları söyledi:

“Atatürk ilke ve devrimlerinin değerli savunucuları, Cumhuriyetimizin 100. Yılında belki biraz buruk kutlasak da içimizdeki inanç, Atatürk sevgisi ve laiklik duygusu ile Türkiye Cumhuriyeti’ni hak ettiği bir yönetime ve çağdaş, bilimsel, kişilere saygılı, kardeşlik içinde yönetilecek bir güne özlemimiz var.

“Yaşamında 11 savaş gören, 24 madalya, 7 nişan alan, 13 kitap yazan dünya lideri Mustafa Kemal Atatürk’ü, karanlık günlerin özleyicisi olan bazı yöneticilerin ve ülkemizde içte ve dışta kardeşlik kavgası ile beslenen bazı kişilerin, anlayamadığını görüyoruz. Atatürk’ü anlamak çokta zor değil ama Atatürk’ü anlamamak için mücadele eden insanlara inat, biz bugün Türkan Saylan Kültür Merkezi’nde el ele, kol kola, omuz omuza olarak Cumhuriyetimizin, Atatürk’ümüzün, laikliğin savunucu birer neferleriyiz. Bundan sonraki bütün yaşamımızda yeniden Atatürk Cumhuriyeti’ni inşaa etmek için el ele, kol kola, omuz omuza olacağız.”