Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir
kule reklam
kule reklam
Header reklam

Muğla 112 Acil Çağrı Merkezi’ne 2023 yılında 1 milyon 491 çağrı geldi

Muğla 112 Acil Çağrı

Muğla 112 Acil Çağrı Merkezi (AÇM), 2023 yılı Değerlendirme ve 2024 yılı Hedefleri Toplantısı gerçekleştirildi. 112 Acil Çağrı Merkezi’ne 2023 yılında 1 milyon 491 çağrı geldiği bildirildi.

İdari Büro, Kalite, Koordinasyon ve Değerlendirme Bürosu, Muhasebe ve Satın Alma Bürosu, Bilgi İşlem ve Teknik Hizmetler Bürolarının ve Çağrı Karşılama Grup Başkanlarının katılımıyla Muğla 112 Acil Çağrı Merkezi “2023 yılı Değerlendirme ve 2024 yılı Hedefleri Toplantısı gerçekleştirildi.

112 AÇM’ne 2023 yılında 1.386.491 çağrı geldiği, çağrı yoğunluğunun ay bazında dağılımları, 2023 yılında gereksiz çağrıdaki artışa neden olan etkenler, reaksiyon süresinin ve gereksiz çağrı oranının düşürülmesinde izlenecek yollar ve stratejiler belirlenerek, 2024 yılı hedefleri gibi konular detaylandırıldı.

Müdürlüğün İdari Büro, Kalite, Koordinasyon ve Değerlendirme Bürosu, Muhasebe ve Satın Alma Bürosu, Bilgi İşlem ve Teknik Hizmetler Bürolarının çalışmaları, ödenek sarfı, idari işlemler, kalite ölçümüne esas konular ile yaz teftişinde devamı istenen örnek uygulamalar hakkında görüş alışverişinde bulunulmuştur.

İyi uygulamaların devamı, hizmetin kalitesine olumsuz etki eden unsurların kaldırılması ya da iyileştirilmesi için gerekleri önlemlerin hassasiyetle alınması hususları istişare edildi.
112 AÇM Müdürü Kamil Karakaya yaptığı açıklamada; “2023 yılında gösterilen yoğun emek için tüm çalışma arkadaşlarıma teşekkür ediyorum. 2024 yılında vatandaşlarımıza ve konuklarımıza, sadece Muğla’ya değil tüm ülkeye acil çağrı sunumu yaptığımız bilinci ile hareket edeceğiz. Turizm nedeniyle yurtdışında da ülkemiz adına olumlu bir acil çağrı hizmeti sunumu kanaati vermeye devam edeceğiz. İstişareye açık, eleştirileri dikkate alan bir anlayışla başarılar diliyorum“ diye konuştu.