DOLAR 8,6427-0.11%
EURO 10,34060.03%
ALTIN 497,640,60
BITCOIN 29487713,47%
Muğla
29°

AÇIK

20:41

AKŞAM'A KALAN SÜRE

  • Hamburger Menü 1
  • Hamburger Menü 2
  • Hamburger Menü 3
  • Hamburger Menü 4
  • Hamburger Menü 5
  • Hamburger Menü 6
  • Hamburger Menü 7
MSKÜ’ye Yeşil Bayrak Ödülü

MSKÜ’ye Yeşil Bayrak Ödülü

ABONE OL
Mayıs 28, 2021 10:56
MSKÜ’ye Yeşil Bayrak Ödülü
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesi (MSKÜ), Engelsiz Üniversite Ödülleri’nden “Yeşil Bayrak” almaya hak kazandı.

Yükseköğretim Kurulu (YÖK), üniversitelerde engelsiz bir ekosistemin oluşturulmasını teşvik etmek amacıyla 2018 yılından bu yana her yıl “Engelsiz Üniversite Ödülleri” veriyor. Engelsiz Üniversite Ödülleri Töreni bu yıl Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanı Derya Yanık, YÖK Başkanı Prof. Dr. M. A. Yekta Saraç ve YÖK Yürütme Kurulu Üyelerinin katılımıyla çevrimiçi ortamda düzenlendi.

MSKÜ ise Turizm Fakültesi ile “Eğitimde Erişilebilirlik” kategorisinde “Yeşil Bayrak” aldı.

MSKÜ, “Engelsiz Üniversite” sloganıyla yürüttüğü çalışmalar sonucunda geçtiğimiz ay “Erişilebilir Üniversiteler” kategorisinde jüri değerlendirmesi ile Türkiye ikinciliğine layık görülmüştü. MSKÜ  bu defa da Engelsiz Üniversite Ödülleri kapsamında verilen Eğitimde Erişilebilirlik Ödülü’nün sahibi oldu.

Engelsiz Kampüs Birimi Koordinatörü Öğr. Gör. Dr. Sinem Acar, Turizm Fakültesi öğretim elemanı Araş. Gör. Dr. Merve Bulut ve Turizm Fakültesi idari ve akademik personelinin iş birliği ile Turizm Fakültemiz, bünyesinde öğrenim gören engelli öğrencilerin eğitsel imkânlara erişimlerini kolaylaştırmak amacıyla yürüttüğü çalışmalar neticesinde ödüle layık görüldü.

Rektör Prof. Dr. Hüseyin Çiçek; “Bizler büyük ve güçlü MSKÜ ailesi olarak, ‘Engelsiz Üniversite’ alanında yürüttüğümüz önemli çalışmalarımızla ve uygulamaya koyduğumuz başarılı projelerimizle ülkemizin en ‘öğrenci dostu’ üniversitesi olmaya adayız. Bu hedefimize ulaşmak için özel gereksinimi olan öğrencilere, gereksinim duydukları akademik ve sosyal desteği sağlayacak çalışmalar yürütüyoruz. Bu çalışmalarımız ise engelli öğrencilerin eğitim imkanlarına ve sosyo-kültürel faaliyetlere erişimleri konusunda farkındalık yaratmayı amaçlayan Yükseköğretim Kurulu ve Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığımız tarafından ödüllendirildi. Biz MSKÜ olarak tüm öğrencilerimizin eğitime erişimini önemsiyoruz ve engeli bulunan öğrencilerimizin eğitim ortamına ve yerleşke hayatına katılımını kolaylaştıracak çalışmalar üretmeye devam edeceğiz” diyerek “engelsiz üniversite” anlayışını Üniversitemizde güçlendirmek için girişimlerin süreceğini belirtti.

Haber: Duygu Kaplan

En az 10 karakter gerekli
Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.


HIZLI YORUM YAP