Milli binicinin çapraz bağları koptu

Türkiye şampiyonlukları bulunan milli binici Gökhun Çilingir, antrenman yaparken sol diz ön çapraz bağı koptu. Ankara’da başarılı bir operasyon geçiren Çilingir’in 6 ay sahalardan uzak kalacağı öğrenildi.

Milli binici Gökhun Çilingir salon antrenmanı yaparken sol diz ön çapraz bağını kopardı.  Acıyla kıvranan Çilingir, aile dostu olan Ahu Hastanesi Başhekimi Prof. Dr. Sahir Ökten’le görüştü. Ökten, Gökhun Çilingir’in tedavisi için Türkiye Futbol Federasyonu Milli Takımlar doktoru olan Ankara Acıbadem Hastanesi Ortopedi ve Travmatoloji uzmanı Prof. Dr. Mehmet S.Binnet’ten randevu almasını istedi. Zaman kaybetmeden Ankara’ya gelen Çilingir’e Ankara Acıbadem Hastanesi’nde Milli Takımlar Doktoru Prof. Dr. Mehmet S.Binnet tarafından başarılı bir operasyon gerçekleştirildi.

Çilingir, “ Birkaç gün içerisinde fizik tedaviye başlayacağız. Doktorumun bana söylediğine göre 6 ay sonra sahalara dönebileceğim. Hedefim de Ekim ayında Ankara’da yapılacak TBMM ve Genel Kurmay Başkanlığı kupası engel atlama yarışmalarında yarışmak. Arayan ve geçmiş olsun dileğinde bulunan tüm dostlarıma teşekkür ediyorum” dedi.

Haber: Hakan CANEL

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.