Milas İzan Hastanesinde ilk aşı Başhekim İbrahim Özman’a yapıldı

Dün bütün ülke genelinde olduğu gibi Muğla il genelinde de aşılama çalışmaları başladı. Aşılama çalışmaları önce sağlık çalışanlarında gerçekleştirilecek. Bu çerçevede özel hastanelerdeki sağlık çalışanlarının da aşılama çalışmaları başladı. Milas İzan Hastanesinde ilk aşı Başhekim İbrahim Özman’a yapıldı.

Dün hastaneye ulaştırılan ve teslim alınan sinovac aşısını ilk olarak Başhekim Op. Dr. İbrahim Özman, Başhekim yardımcıları Op. Dr. İbrahim Çoban ve Op. Dr. Cenk Ergüden yaptırdı.

Başhekim Z. İbrahim Özman, aşı olmasının ardından; “Rahmetli babamın bir Girit atasözü vardı , bugünün yumurtası yarının tavuğundan iyidir derdi. Bugünün Sinovac’ı, yarının m-RNA aşısından iyidir diyorum. Covid-19 pandemisiyle başa çıkmak için tüm dünyada en etkili uygulama olan aşıya hızla ulaşmamızda büyük rol oynayan İl Sağlık Müdürlüğü ile Milas İlçe Sağlık Müdürlüğü’ne titiz çalışmalarından dolayı teşekkür ediyoruz. Bölge halkımızın da Covid-19’a karşı elimize geçen en etkili kozu, aşılama programına en geniş katılımla kullanacağına inanıyoruz.” Dedi

Muğla il genelinde 8 bini resmi kurumlar olmak üzere özel sağlık kuruluşlarındaki çalışanlarla birlikte yaklaşık 11 sağlık çalışanı bulunuyor.

Haber: Serdar Aksivri

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.