• Hamburger Menü 1
  • Hamburger Menü 2
  • Hamburger Menü 3
  • Hamburger Menü 4
  • Hamburger Menü 5
  • Hamburger Menü 6
  • Hamburger Menü 7
Mete’den 15 Temmuz mesajı
41 okunma

Mete’den 15 Temmuz mesajı

ABONE OL
Ekim 31, 2021 18:28
Mete’den 15 Temmuz mesajı
0

BEĞENDİM

ABONE OL

AK Parti Muğla İl Başkanı Kadem Mete, 15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birliği Günü nedeniyle bir mesajı yayımladı.

Mete, Necip Fazıl Kısakürek’in;

 “Mehmed’im, sevinin, başlar yüksekte!

Ölsek de sevinin, eve dönsek de!

Sanma bu tekerlek kalır tümsekte!

Yarın, elbet bizim, elbet bizimdir!

Gün doğmuş, gün batmış, ebed bizimdir!”  şeklindeki dizelerini de yer verdiği mesajında şunları söyledi:  Büyük mütefekkir merhum şair Necip Fazıl Kısakürek’in yukarıdaki dizelerinde anlattığı gibi; 15 Temmuz gecesi tarihi bir direniş gösteren aziz milletimiz, bizim yarınlara kavuşmamız için canlarını siper ederek tekerleği tümsekte bırakmamışlar ve hain terör örgütü FETÖ başta olmak üzere bu kanlı darbenin içerisinde yer alan tüm oluşumlara gerekli cevabı Ankara ve İstanbul illerimiz başta olmak üzere Muğla’mızda da vermişlerdir.

İstikbal ile ikbalimiz için, ilimizde ve yurdumuzun her köşesinde vatan toprağını kanlarıyla sulayıp, canlarını feda eden tüm şehitlerimizi Rabbimin cennetiyle, cemaliyle müşerref kılmasını, hain gecede yaralanan Gazilerimize güç ve kuvvet vermesini niyaz ediyorum.

15 Temmuz, tıpkı İstiklal Harbimiz gibi, Türk milletinin topyekûn kıyamıdır, dirilişidir, şahlanışıdır. Biz bu bilinçle ilimiz ve ülkemiz için daha çok çalışarak bir daha böyle hain bir gece yaşanmasına müsaade etmeden, demokrasinin egemen olacağı bir Türkiye için; Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın “Tek Millet, Tek Bayrak, Tek Vatan, Tek Devlet” şiarını benimsemiş bir millet olarak çalışmalarımıza devam edeceğiz.

Bu duygu ve düşüncelerle siz kıymetli Muğlalı hemşerilerime 15 Temmuz gecesindeki dik duruşları için bir kez daha şükranlarımı sunarken, şehitlerimizi rahmet gazilerimizi minnetle yad ediyorum. “

Haber: Selahattin Birgili

En az 10 karakter gerekli
Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.


HIZLI YORUM YAP