Menteşe’de 23 Nisan coşkusu yaşandı

Muğla’da protokol üyeleri ile öğrenciler tarafından, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nın 101’inci yılı olması nedeniyle gökyüzüne 101 balon bırakıldı.

Muğla’nın merkez ilçesi Menteşe’deki 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı kutlamaları, Cumhuriyet Meydanı’ndaki Atatürk Anıtı’na saat 09.00’da çelenk konulmasıyla başladı.

Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Gürün, Menteşe Belediye Başkanı Bahattin Gümüş, İl Milli Eğitim Müdürü Pervin Töre, siyasi parti ve sivil toplum kuruluşlarının temsilcilerinin katıldığı program, saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasıyla sürdü. Yaptığı konuşmada günün anlam ve önemine değinen Müdür Töre, “Egemenliğin kayıtsız şartsız millete ait olduğunun resmen ilanı olan Türkiye Büyük Millet Meclisi’nin 101. kuruluş yıl dönümüne ulaşmanın haklı gururu ve kıvancı içerisindeyiz. 23 Nisan 1920, Cumhuriyetimizin temellerinin atıldığı tarihi bir gündür. Demokrasinin kalbi olan Türkiye Büyük Millet Meclisi’nin açılmasıyla milli irade tecelli bulmuş, milletin geleceğini yine milletin azmi ve kararı kurtarmıştır. Gazi Mustafa Kemal Atatürk, böylesine anlamlı ve önemli bir günü dünya çocuklarına bayram olarak armağan etmiş, yarınlarımızı şekillendirecek olan çocuklarımıza verdiği değeri en güzel şekilde göstermiştir” dedi.
Konuşmaların ardından öğrenciler tarafından şiirler okundu. halk oyunu gösterisi sunuldu. Tören, protokol üyeleri ve öğrenciler tarafından 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nın 101’inci yılını temsilen gökyüzüne 101 balon bırakmasıyla son buldu.


Haber: Cavit AKGÜN

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.