Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir
kule reklam
kule reklam

Menaf Kıyanç Adaylığını Açıkladı

31 Mayıs Çarşamba günü

31 Mayıs Çarşamba günü konreye giden Muğlaspor’da Menaf Kıyanç adaylığını açıkladı.

Bölgesel Amatör Lig (BAL) ekiplerinden Ermaş Muğlaspor’da 31 Mayıs’ta kongre yapacak. Daha önce ki dönemlerde Muğlaspor yönetiminde görev alan iş insanı Menaf Kıyanç, adaylığını, kulüp binasında yaptığı basın toplantısı ile açıkladı.

Muğlaspor kongresi 31 Mayıs Çarşamba günü Konakaltı Kültür Merkezi’nde yapılacak. Konreye sayılı günler kala iş insanı Menaf Kıyanç adaylığını açıkladı.

Muğlaspor kulüp binasında yapılan basın açıklamasına mevcut Başkan Ali Çakır, eski başkanlardan Rüştü Gürsoy, Önder Kaytan ve Haluk Beyimoğlu’nun yanısıra Menaf Kıyanç’ın yönetiminde yer alması beklenen isimler katıldı.

ÇAKIR “BİZ ÇOK YALNIZ BIRAKILDIK. YALNIZ BIRAKMAMAK ADINA BURADAYIM”

Toplantıda konuşma yapan mevcut Başkan Ali Çakır, “Yönetimi geçen yıl aldık ve elimizden geleni yaptık. Amacımız muğlasporumuzun başarısıdır. Bunu kim yapacaksa elimizden gelen desteği veririz. Şuan burada bulunmamın tek sebebebi biz çok yalnız bırakıldık. Yalnız bırakmamak adına buradayım. Yeni yönetim, bizim düştüğümüz durumlaraa umarım düşmez. Muğlasporumuzun kongresi hayırlı olsun. Yeni seçilecek yönetimede başarılar diliyorum.” Diye konuştu.

Muğlaspor Başkan Adayı Menaf Kıyanç, adaylığı ile ilgili yaptığı açıklamada şunları kaydetti;

“Adaylığımız inşallah Muğlaspor için hayırlı olur, hayırlı olması için yola çıktık. Bu işin zor olduğunu çok iyi biliyoruz. Eleştirmekte kolay. Bugüne kadar bize aday olun diyen arkadaşlarımızın bir kısmı, göreve başladıktan sonra bizi eleştirmeye başlayacaklardır. Saygı duyuyoruz. Yeterki eleştiler yapıcı olsun. Süreç içerisinde de enkaz edebiyatı yapmayacağız. Ali Başkanımın verdiği mücadeleyi biliyorum. Ekip şeklinde bu işi yapma ihtiyacı duyuyoruz. Bizler farklı bir şey yapalım istiyoruz. Öncelikle yönetimsel açıdan sisten değişikliğinin gerektiğini düşünüyoruz.” dedi.

Muğlaspor Başkan Adayı Menaf Kıyanç’ın açıklamasında öne çıkan satır başları şöyle;

-Sadece başkanlığa dayalı bir sistem uzun vadede başarılı olamayacağını yıllardır söylüyorum. başkanın öne çıktığı, yönetimin geri planda kaldığı bir sistemle başarılı olunmaz.

-Muğlaspor’a hepimizin borcunun olduğunu bilmeliyiz. Biz bu şehirle beraber Muğlaspor’u yönetmek istiyoruz.

-Muğlaspor basamak olarak kullanılmamalı.

-Adaylığımla ilgili ‘doğru yaptı” diyende olacak, ‘birde bu çıksın bakalım, para harcasın’ diyenlerde vardır. Hepsi olacak. Ama biz Muğlaspor’da güzel şeyler yapacağız.

-Önecelikle herkesin kayıtsız, şartsız desteklemesini rica ediyoruz.

– Ulaşamadığımız arkadaşlarımız varsa lütfen bizlere ulaşsınlar. kapımız herkese açık. Ama şöyle açık, bu sisteme uyacaklarsa, sorumluluklarını yerine getireceklerse kapımız açık.

-Muğlaspor’a küsmek olmaz. Muğlaspor’un kimseye ihtiyacı yok. Aslında insanların Muğlaspor’a ihtiyacı var.  Çünkü Muğla’nın en büyük ve en değerli markası Muğlaspor’dur.

-Hedefimiz Muğlaspor’u üst lige çıkarmak. Profesyonel lige çıkmadığımız sürece, alt yapıdaki çocuklarımızı motive edemeyiz.

– Yönetimimiz bulunan arkadaşlarımız şunu rica ettik; yönetim kurulu üyesi arkadaşlarımız olarak 250 bin lira, ben başkan olarak 1 milyon lira vereceğim. Parayı veriyoruz istediğimizi yapıyoruz değil, bizler sorumluluğumuzu yerine getiriyoruz.

-İsim hakkıyla ilgili Ermaş ile bir anlaşma vardı. Mustafa Bey ile yaptığımız görüşmede önümüzdeki dönem isim hakkını istemediğini söyledi. Şuan isim hakkı Haziran’a kadar devam ediyor. Kendisiyle devam etmekistediğimizi söyledik ve kendiside düşünmediğini söyledi. Bizde teşekkür ettik.

-Muğla’da üreten herkesin Muğlaspora destek olması kanaatindeyiz.

– Muğla’da yöneticilerde, seçilenlerde Muğlaspor’a katkı sağlamak zorunda.

-Bizler el ele verirsek Muğlaspor’u ayağa kaldırabiliz. Başkalarını dışarda tutarak bu işi yapmayacağız. Zaten o şekilde başarılı olmamız mümkün değil.

-2 farklı taraftar grubu olsun ama birlikte beraber olsunlar.

-Herkes, Muğlasporu uçurmak istiyorsa samimi bir şekilde bir defa bizi destekleyecek, yanımızda olacak. Herkes Muğlaspor için fedakarlıkta bulunmalı.

-Umarım mahçup olmayız. Ricamız bu şansın bize öncelikle yapıcı olarak verilmesi.”

Öte yandan Kıyanç, yönetim kurulunu önümüzdeki günlerde açıklayacağını belirtti.

Haber: Ferdi Yavuz