LÖSEV midibüsü devrildi: 25 yaralı

Denizli-Muğla karayolunda Lösemili Çocuklar Sağlık ve Eğitim Vakfı’na (LÖSEV) ait midibüs, virajlı yolda sürücüsünün kontrolünden çıkarak devrildi. Kazada midibüste bulunan 25 kişi yaralandı.

Midibüsün içindeki yolcuların LÖSEV’in tedavi ettirdiği çocukların yanı sıra hastalığı atlatan kişiler ile yakınları olduğu ve motivasyon amaçlı Bodrum’a gittikleri belirtildi.
Kaza, Denizli-Muğla karayolunda meydana geldi. LÖSEV’e ait Özhan Aktaş yönetimindeki 06 L 2746 plakalı midibüs, Kale ilçesi çıkışında virajda yoldan çıkarak devrildi. Çevredekilerin ihbarı üzerine kaza yerine, sağlık ve polis ekipleri sevk edildi. Çevredeki vatandaşlar kazazedelerin yardımına koştu. Yaralılar midibüsün içinden çıkarıldı. Kaza yerine ulaşan sağlık ekipleri, yaralıları ambulanslarla, çevre hastanelere kaldırıldı. Polis ekipleri ise karayolunda önlem aldı.
Midibüsün içinde yaşları 15 ile 20 arasında değişen 22 kişi, 2 personel ve 1 sürücünün bulunduğu belirlendi. Ambulanslarla hastanelere kaldırılan 25 yaralının hayati tehlikesinin bulunmadığı öğrenildi.
LÖSEV’in resmi sosyal medya hesabından yaçıklama yapıldı. Kazadan sonra seferber olunduğu, tüm yöneticiler ile sağlık ekibinin yaralıların durumlarıyla yakından ilgilendiği ve olay yerine hareket ettiği bilgisi paylaşıldı.
LÖSEV açıklamasında şu ifadelere yer verildi:
“Tedavisi tamamlanmış ve iyileşmiş 22 gencimiz, Ankara’dan Bodrum LÖSEV Tatil Kampı’na giderken Denizli Kale mevkiinde muhtemelen yağmur ve mıcır nedeniyle kayarak kaza geçirmişlerdir. Allah’ın sevgili kulları olan çocuklarımızın tamamının sağlığı iyi olup, hayati tehlikeleri bulunmamaktadır.”

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.