DOLAR 8,86701.19%
EURO 10,47991.21%
ALTIN 499,051,70
BITCOIN 3860152,33%
Muğla
25°

AZ BULUTLU

16:22

İKİNDİ'YE KALAN SÜRE

  • Hamburger Menü 1
  • Hamburger Menü 2
  • Hamburger Menü 3
  • Hamburger Menü 4
  • Hamburger Menü 5
  • Hamburger Menü 6
  • Hamburger Menü 7
blank
blank
Kurumların vatandaşa ettiği zulüm
83 okunma

Kurumların vatandaşa ettiği zulüm

ABONE OL
Eylül 15, 2021 10:52
Kurumların vatandaşa ettiği zulüm
blank
0

BEĞENDİM

ABONE OL

 

Son 10-15 yıldır bilindiği gibi sosyal hayatımıza çok sayıda Platform girdi, günlük hayatımızı tanzim eden ne varsa tamamı paralı hale geldi, Birbiri ardına özelleştirilen kurumların bünyesinde oluşturulan bu platformlar birbirleri ile yarışarak daha fazla müşteri bulmaya çalışıyorlar.

Spor müsabakalarını yayınlayan platformlardan tutunda, sinema kanalları, müzik kanalları diye başlayan ve devam eden yüzlerce platforma üye bulmak bulduktan sonra da elden kaçırmamak için her türlü yola başvuran bu kurum ve kuruluşlar bildiğimiz tabirle vatandaşın anasından emdiği sütü burnundan getiriyorlar.

Sözünü ettiğimiz kurumların nerede ise tamamı bir telefonla yada akıllı telefonlarda bulunan bir tuşla sözünü ettiğimiz kurumlara abone olabiliyor, platformların üyesi oluyor.

Ancak aradan bir süre geçip abone olan vatandaş mevcut kurumu bırakmak istediğinde yada başka bir kuruma geçmek istediğinde karşısına doğup doğacağına pişman edilecek engeller çıkartılıyor.

Nüfusumuzun nerede ise tamamı sözünü ettiğimiz kurum ve  kuruluşların hışmına uğramış durumda, Yukarıda da belirttiğimiz gibi bir saniyede herhangi bir platforma abone olan vatandaş ayrılmak istediğinde yıllar yılı uğraşmak zorunda kalıyor.

Sözünü ettiğimiz sıkıntılara yüzlerce binlerce örmek vermek mümkün, Ancak  problem artık öyle büyük boyutlara kadar  gelip dayanmış ki devletin bu duruma müdahale etmekten başka bir çaresi kalmamış.

Devlet bu duruma bir çözüm bulmak durumunda, Vatandaş herhangi bir platforma nasıl kolaylıkla abone olabiliyorsa aynı kolaylıkta ve aynı kısa zaman dilimi içerisinde o platformdan ayrılabilmeli.

Kurumlar işin doğrusu “Nasıl olsa vatandaş sahipsiz, bize bir yaptırımı yok, o halde eziyete devam edelim” şeklinde düşünüyor olmalı ki “ben artık sizin kurumdan hizmet almak istemiyorum” dediği an aylar yıllar süren eziyet süreci başlıyor.

Vatandaşı kar etmekten başka bir düşünceleri olmayan bu tür kurumlara yaptırım uygulamalı, ayrılma işlemlerinin kolaylaştırılması için kanun yada kararname çıkartmalıdır.

Sözünü ettiğimiz kurumlardan ayrılmak istediğinizde karşınızda “kapı duvar” muhatap bulamıyorsunuz, Bulduğunuz muhatapta “-Beyefendi vereceğimiz numaraya İptal ile ilgili olarak Faks gönderin değerlendirelim” diyor ama artık dünyanın hiçbir yerinde numunelik olarak bile bulunmayan Fakstan medet umuyor.

Vatandaştan haksız yere para toplayan hakları olmayan paraları tahsil eden böyle olunca da aboneler tarafından “Kan emici vampirler” olarak tanımlanan bu kurumlardan herkesi kurtaracak tek çözüm çıkartılacak kanun yada kararnamelerdir.

Aksi takdirde bu Allah’tan korkmazlar vücudumuzda kalan son milim kanıda emmekten bir an bile geri durmayacaklar.

En az 10 karakter gerekli
Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.


HIZLI YORUM YAP