Kürek yarışlarında ezeli rekabet yaşandı

Muğla Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü’nün ev sahipliğinde Türkiye Kürek Federasyonu tarafından düzenlenen ‘Büyükler Türkiye Kupası Kürek Yarışları’ Köyceğiz’de gerçekleşti.

Yarışlara Fenerbahçe ve Galatasaray takımlarından 50 sporcu katıldı. 11 kategoride yapılan yarışlarda dereceye giren sporculara madalya ve kupalarını protokol üyeleri takdim etti.

Muğla Gençlik ve Spor İl Müdürü Ömer İlman yaptığı açıklamada, “Köyceğiz ilçemizde yarışlara ev sahipliği yapmaktan ve ülkemizin köklü kulüplerinden Fenerbahçe ve Galatasaray kürek takımlarını ağırlamaktan mutluluk duyuyoruz. İlimiz doğal güzellikleriyle her mevsim farklı spor dallarında talep gören bir il konumuna geldi. Muğla, Türkiye’nin en uzun kıyı şeridine sahip ili olması ve ikliminde uygun olması nedeniyle kürek, kano,yelken, rafting gibi her türlü su sporlarının yapılmasına çok müsait. Su Sporlarında Muğla’nın daha iyi yerlere  gelmesi için çalışmalarımız devam ediyor. Bodrum Bitez’de geçen yıl başlattığımız projemizi geliştirme çalışmalarımız devam etmekte olup burada 2022 yılında Dünya Optimist Şampiyonası’na ev sahipliği yapacağız. Turizmin spor organizasyonları yoluyla yılın tümüne yayılmasını hedefliyoruz. Ezeli rekabet Fenerbahçe ve Galatasaray arasında kürek sporunda Köyceğiz’de yaşandı. Çok çekişmeli güzel yarışlara sahne oldu. Her iki takımın sporcularını tebrik eder, bu organizasyonda emeği geçen herkese şükranlarımı sunarım. Ezeli rekabetin ebedi dostlukla devam etmesini dilerim” dedi.

Haber: Serkan SOLMAZ

Bu Habere Yorum Yapın