Lise öğrencilerinden “Engelsiz eğlence”

Muğla Turgut Reis Anadolu Lisesi öğrencileri, Menteşe ilçesi Yerkesik Özel Eğitim Meslek Okulunda eğitim-öğretim gören engelli arkadaşları için “Engelsiz Eğlence” etkinliği hazırladı.

Okul müdürü M. Akif Ağır’ın destek verdiği öğrenciler, servis aracıyla Yerkesik Mahallesindeki okula ulaştı. Özel arkadaşları tarafından bahçede karşılanan öğrenciler, engelli arkadaşlarıyla kucaklaştı.

İl Milli Eğitim Müdürü Pervin Töre’nin de katıldığı programda, liseli öğrenciler “Engelsiz Eğlence” isimli müzik dinletisi ve skeçlerden oluşan gösteriyle sahne aldı.

Etkinlikte, işaret diliyle seslendirilen “Bütün Dünya Bayram Olsa” şarkısı ilgiyle izlendi. Muğla yöresine uyarlamış “Pamuk Prenses ve Yedi Cüceler” skeci ise salondakileri kahkahaya boğdu.

İl Milli Eğitim Müdürü Pervin Töre, gazetecilere yaptığı açıklamada, duyarlılıklarından dolayı Turgut Reis Anadolu Lisesi öğrencilerini tebrik etti.

Öğrencilerin duyarlılıklarının kendisini çok etkilediğini belirten Töre, şunları kaydetti:

“Öğrencilerimiz, ‘3 Aralık Dünya Engelliler Günü’nde engelli kardeşlerimiz için ne yapabiliriz?’ diye düşünmüşler. Daha sonra fikirlerini öğretmenlerine ve okul müdürüne anlatmışlar. Onların da tam desteğini alarak bir ay boyunca hazırlandıkları gösterilerini bugün burada engelli arkadaşları için sahnelediler. Çok güzel bir gösteri oldu. Arkadaşları çok eğlendi. Engelleri sevgiyle aşmanın mümkün olduğunu bizlere bir kez daha gösterdiler. Her bir öğrencimizi tekrar tekrar tebrik ediyor, arkadaşlarına, topluma ve tüm insanlığa örnek olmasını diliyorum.”

Haber: Osman AKÇA

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı
%d blogcu bunu beğendi: