Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir
kule reklam
kule reklam
Header reklam

Kredi kartı sahipleri dikkat! Yeni yıla girmeden bunu mutlaka yapın…

Yıl sonu yaklaşırken kredi

Yıl sonu yaklaşırken kredi kartı puanları da merak konusu oldu. Yıl boyunca yapılan harcamalara bağlı olarak kartta biriken puanların yıl sonunda silinip silinmeyeceği araştırılıyor. Peki kredi kartında biriken puanlar yıl sonunda siliniyor mu? Kredi kartı puanları yeni yıla aktarılıyor mu? İşte merak edilenler…

“Kredi kartı puanları yıl sonunda siliniyor mu?” sorusu milyonlarca kart sahibi tarafından araştırılıyor. Kredi kartı, banka kartı ve markaların indirim kartlarında biriken puanlara yönelik uyarı mesajları yeni yıla kısa bir süre kala gelmeye başladı.

Akaryakıttan gıdaya, giyimden kozmetiğe neredeyse her alanda kullanılan alışveriş kartlarında biriken puanlar 31 Aralık tarihi itibarıyla siliniyor. Alışveriş esnasında tüketicilere indirim ve farklı avantajlar sunan alışveriş kartları için markalar müşterilerine şimdiden bilgi mesajları atmaya başladı.
PARA PUANLAR KULLANILMAZSA KURUMA KALIYOR
Bu kartlarda kredi kartlarında olduğu gibi alışveriş yaptıkça para yerine geçen puanlar birikiyor. Her firma belirli miktarlarda puanlar yüklüyor. Bu puanlar biriktikçe para olarak kullanılıyor. Tüketiciler biriken puan kadar alışverişi belki de ücretsiz yapacak ya da biriken puan kadar indirim alabiliyor. Ancak puanlar kullanılmadığı takdirde 1 Ocak 2024’ten itibaren toplanan ve karşılığı para olan bu puanlar bankaya ya da kartı veren markaya kalıyor.

BANKALAR İÇİN SÜRE DEĞİŞİYOR
Kredi kartı ve banka kartlarında ise durum biraz daha farklı. Her bankanın para puanları için son tarih sınırı farklı. Bankalar 6 ila 24 ay arasında değişen sürelerde tüketiciye sınır koyabiliyor. Bu kapsamda tüketicilerin bankalardan bilgi alması gerekiyor. Bankaların mobil uygulamalarından da süre kontrolü yapılabiliyor.