Yeni yıldan beklentiler yüksek..

Bilindiği üzere yılbaşına sayılı günler kaldı hemen hemen herkesin bu yeni yıldan beklentisi var. Bunlar küçük dilekler ve büyük temenniler olarak ikiye ayrılmış durumda, peki bunlar neler? Kimileri asgari ücrete gelecek ufak zam için gün sayarken, kimileri ise geride bırakmak istediği şeyler yüzünden yeni bir sayfa açarmışçasına yeni yıla girmek istiyor. Kimilerininse gözü yaşlı lakin ömürlerinden bir sene daha eksiliyor. Yılbaşı gecesini dört gözle bekleyenlerin bir kısmı ise milli piyango alan ve alacak olanlardır.

Ama gel gelelim ki milli piyangoyu tutturmak şans işini de geçti. Milli piyangoyu tutturmak ağızla kuş tutmak kadar zor bir iştir nitekim kazanılan tutarda dudak uçuklatıcı o zaman o talih kuşunun sana,ona,buna konması biraz zor sınırlarının üzerinde. Şahsen ben kalbimin en içtenliğiyle isterdim ki bu milli piyango herkes için değil de ihtiyacı olan fakir, fukara insanlar için geçerli olan bir talih kuşu olsaydı lakin ona en çok onların ihtiyacı var. Yeni yıl iyiliklerle gelsin yeni bir dünya sayfasında tacizlerin, cinayetlerin, hırsızlıkların ve dolandırıcıların olmadığı bir temizlikte olsun. Bunu dilerken bile umutsuzca birleşiyor sözcükler zira kötüler azalacağı yere günbegün çoğalıyor ve ne yazık ki elden bir şey gelmiyor sanki mutluluk bulaşıcı değilmişte kötülük bulaşıcıymış gibi. Ama yine de ben yeni yıldan çok ümitliyim ya siz? Yeni yılda tüm dilekleriniz gerçekleşmesini diliyorum.

Fakire para, zengine müteva, mutsuza sonsuz mutluluk, umutsuza kocaman bir umut, hastalara şifa, borçlulara çare, işsizlere iş, evsizlere ev, çalışanlara kolaylıkla beraber çokça sabır ve okuyan tüm öğrencilere ilim diliyorum. Bu yeni yıldan en büyük temennim tüm kötülerin arındırılacağı bir adalet olması.. Yeni yılda güzel tertemiz mükemmel bir sayfa açmaya hazır mısınız? Ben hazırım her anlamda yenilenmek ve güzel bir sayfa açmak için sabırsızlanıyorum dilerim sizler de yeni bir sayfa açacak gücü bulursunuz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı
%d blogcu bunu beğendi: