Yiğidi öldür hakkını ver…

 Çin’in Hubei eyaletinde yer alan Wuhan şehrindeki Huanan deniz ürünleri pazarından yayılan tüm dünyayı etkisi altına corona virüsü başta İtalya olmak üzere birçok Avrupa ülkesinde çok sayıda ölümlere neden oldu. Şuana kadar ülkemizde de corona vakası 2 can aldı.

Salı günü 89 yaşında, Çarşamba günüde  61 yasında 2 vatandaşımız hayatını kaybetti. Bu süreçte

 tüm tedbirlere rağmen resmi vaka sayısı 195. Riskin önünü kesmek için çalışmalar devam ediyor. İlk günden beri aldığı tedbirlerle virüsün yayılımının önemli ölçüde kontrol altına alınmasında büyük pay sahibi Sağlık Bakanımız Fahrettin Koca oldu. Büyük özveri gösteren sayın bakanımızı kutluyorum.

Doğru yapılan şeyleri takdir etmek erdemliktir. Siyaseten uyuşamasak da Büyükşehir Belediye Başkanımız Osman Gürün’ün de doğru yaptığı çalışmalar var. Başkan Gürün , 31 Mart seçimlerinden sonra yoğun bir çalışma temposunun içine girdi. Başta ulaşım ve şoför esnafının  sorunlarını çözen Başkan Gürü, yerel tohum projesi ile örnek old. Yine aynı şekilde bal üreticisine verdiği destek, sosyal demokrat belediyecilik örneğidir. Evde bakım hizmetleri ve sağlık hizmetlerindeki başarış da gözardı edilemez. Bugüne kadar ulaşılması imkansız başkanlık binasının kapıları ardına kadar aralandı.

YİĞİDİ ÖLDÜR HAKKINI YEME!

CHP’nin kağıt üzerinde Muğla’da 4 milletvekili var ancak bana göre Muğla’da tek milletvekili var oda Mürsel Alban. Alban’ın il başkanlığına getirilmesinden milletvekili olmasına kadarki süreçte hep karşısında oldum. Sırf Alban listede diye CHP’ye oy vermedim ama bir dahaki secimde Alban listede olmazsa CHP ‘ye oy vermem!!

Diğer 3 vekilin varlığı bile belli değil! Milletvekilliğinden çok belediye meclis üyesi gibiler. Suat Özcan Milas Belediye meclis üyesi gibi.  Süleyman Girgin ise Menteşe Belediye meclis üyesi gibi. Milletvekili olduklarının farkında değiller! Burak Erbay desen bir ara muhalif grubun liderliğine soyundu,  soyunmasıyla giyinmesi bir oldu.

Aklıselim önerge ve tasarı veren milletvekili gibi davranan sadece  Mürsel Alban var. Bir çok önerge veren hiçbirinden sonuç alamayan Süleyman Girgin havanda su dövmeye devam ediyor…

Kongre sürecinde örgüte hakim olan ve yolunda hiç sapma olmayan bir oğlan evinde bir kız evinde oynamayan Mürsel Alban’ı tebrik ediyorum. Kurultay ertelenmeseydi büyük olasılıkla parti meclisine girmesi kesindi.

YİĞİDİ ÖLDÜR HAKKINI YEME!

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı