CHP narkozun etkisinde!


Her zaman aynı narkozun enjekte edilmesi sürüyor. “Kazanan CHP olacak” deniliyor. Oysa bu siyasetin basiretsiz yöneticileri yüzünden CHP alternatif bile olamıyor.
Şehrimizde yerel seçimlerde oylar %36’ya gerilerken, hala AK parti ülke genelinde yapılan anketlerde 1.parti çıkıyor.
Narkozun etkisinden, gönülden CHP’li olanlar kurtulduğu anda işte o zaman kazanan CHP olacaktır.
Tek adaylı büyükşehir kongrelerinin hemen öncesinde İzmir, İstanbul, Muğla ve benzeri gibi belediyeler elinde olan CHP yönetiminin, CNN Türk’ü boykot çağrısı gündemde yerin aldı.
Peki hiç düşündünüz mü boykotun sebebi nedir? Lafa gelince düşünce özgürlüğü, ha, hukuk, adalet, demokrasi kavramlarını dilinden düşürmeyen kişileri bir anda neden böyle karar aldığını düşüne oldu mu? CNN Türk 31 Mart Yerel Seçimleri öncesinde 2 hafta üst üste CHP Lideri Kemal Kılıçdaroğlu’nu canlı yayına davet edip sonradan iptal ederken hiçbir yok, boykot falan da yok. Ama fetö ile görüştüğü iddia edilen milletvekillerine söz tanımadı diye CHP yönetimi tarafından boykot ediliyor. Boykotun sebebi CNN Türk’ün adaletsiz davranması mı yoksa kurultay öncesi CHP’deki tek adam rejiminin hukuksuzluklarını perdelemek için yapılan hareket mi?
Kısa zaman önce fetö’den içeri alınan Urla belediye başkanı ve bu belediye başkanının babası, seçimden önce CHP genel başkanını arayıpta “Benim oğlum fetöcüdür, onu aday yapma, partiyi sıkıntıya sokar” telkinlerinde bulunmasına rağmen aday yapılması ile ilgili herhangi bir açıklama yapılmadı.
Keza aynı şekilde zihinlerimizi tazelersek, Muğla Büyükşehir Belediyesi’nin Zaman gazetesinde aralıklarla verdiği ilanlardan oluşan tepki de genel merkez tarafından adayı belirleme sürecinde görmezlikten gelindi. Sonrasında ise CHP oyları Muğla’da %36’ya gerilerken, seçimden sonra davul zurna eşliğinde Zeybek oynandı.
Malum herkes halinden memnun ki tarihin en başarısız il başkanı seçimden tarihi bir zaferle çıkmış edasıyla bastırılmış, pazarlıklar sonucu tek adayla gidilen kongrede sahte güven tazeliyor.
Bundan çıkaracağımız sonuç; CHP’DE NARKOZ ETKİSİ GEÇMEMİŞ…

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı
%d blogcu bunu beğendi: