Zorluklar varsa akabinde mutlulukta gelir

Bize çoğu şeyi yaptıran ve çoğu şeyden alıkoyan yüreğimizde harmanlaşmış iyi ve kötü kıpırtılardır. Keza yüreğimiz bir hayli karışıksa düşüncelerimizde bir o kadar darma dumandır. Yürek aklı olabildiğince sömüren bir yapıttır. Yüreğimizde oluşan karartılar düşüncelerimizi gölgeler ve ele geçirir nitekim bu pencerede ise odaklanma problemleriyle karşı karşıyayız. Örneğin bir konferans veya bir söyleşi içerisindeyken aklınızın o konudan uzaklaşıp bambaşka konulara gittiği oluyor mu? Ki bence oluyordur. Her zaman yapabildiğiniz işi yapamıyor, bildiklerinizden şaşıyor hale geliyorsanız bir de kendinizi beğenmemeye başlıyorsanız ruhunuz çoktan depresyona kapılarını aralamıştır.

Herkes kendi hikayesinin kahramanıdır mutluluk yaşıyorsan başkasında onun daha fazla bir boyutu vardır, acı çekiyorsan o acı başkasının yanında ufak kalabilir. Hayat seni değil sen hayatını yönlendirmelisin.
Etrafına bakarsan o halinden bile şikayetçi olmayacak ve oluruna bırakacaksın eminim zira ağlasa omuz bulamayacak, düşse elinden tutup kaldırabilecek, korksa onu sarıp sarmalayacak hiçbir kimsesi olmayanlara hayat epeyce zordur ve belki de seninki bu zorlukların yanında hiçbir şey kalır..
Dünya böylesine büyükken sadece perde önünde gözüken mutluluklar değil akabinde gelecek olan gerçekler vardır ve gerçekler bazen çok acıtır. Bazen öyle bir an gelir ki güneş doğar ama sana gün aymaz, gece olur uykun gelmiştir fakat düşünecek ve yerine oturtacak onca problem varken uyumaya gönlün razı gelmez . Bu dünyada en güçlü insanlar zorluklara rağmen eğilip bükülmeyenlerdir. Zorluğun içinden mutluluk çıkartmaksa koca bir devrim.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı
%d blogcu bunu beğendi: