Küçük mutluluktaki hazzı keşfet!

Mutluluk.. Mutluluk kimilerinin yaşam kaynağı olurken kimileri içinde üst raflara kaldırılmış ümidi kesilmiş bir takım duygudur. Biz insanlar mutluluğu hep yersiz şeylerde arıyoruz gün geliyor olmayacak şeylerde aradığımız şeye kavuşamayınca hayata küsüyoruz. Oysa mutluluk yanı başımız da fakat biz farkında değiliz. Mutluluğu imkansızlıklarla sınırlandırmayı bırakın.Biz insanlar mutluluğu neden yükseklerde, neden uzaklarda arıyoruz?

Mutluluk sadece parada pulda, şanda şöhrette ve aşkta değildir. Mutluluk her şeydir. Örneğin o güzel denizi seyrederken kusursuz olduğu için mutlu olabilirsiniz veya başınızı göğe kaldırınca o uçsuz bucaksız maviyi görebiliyor olmanız mutlu olmanıza yetmelidir. İnsan birine yardım ettiğinde bir şeyini paylaştığında bile mutlu olabilir, küçük şeylerin verdiği mutluluktaki hazzı keşfedin. Bir ailenizin olması sevdiklerinizle birlikte olmaz mutlu olmanız için bir sebeptir. O güzel yüz asılmayı değil gülümseme saçmayı, çiçekler açmayı hak ediyor mutluluğu büyütmeyin onu yaşanılabilir hale getirecek sizlersiniz ve bizleriz.

Aklınızı hep iyiye yormak için kullanın çabanızı olmayacak şeyler için değil de mutlu olacağınız her ne varsa ona değecek bir uğraşta olsun.  Sizin sağlıklı oluşunuzun bile mutlu olmanız gerektiren düzeydedir. İnanın siz sağ ve ayaktaysanız üstesinden gelemeyeceğiniz şey yoktur. Daima kendinizi sevin ve olabildiğince enerjik ve pozitif olun iyiye yorulan her şey fazla geçmeden karşılığını bulur. Kendinize sonsuz güvenin ve her şeyi yapabileceğinize inanın. İnanç başarıya götüren basamaklardan biridir kendine inancını sakın kaybetme sevgiyle kalın..

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı
%d blogcu bunu beğendi: