Kıbrıs-Bayraktar Bozkurt

(önceki yazıdan devam)

Bu dönemde BAYRAKTAR Kenan Çoygun artık ortaya çıkmaya başlar.

Adayı 24 saatte alacaklarını sanan Rumlar, Şanlı direniş karşısın da şaşırır kalırlar. Fakat Türk kesiminin de artık gücü kalmamıştır. Bayraktar BOZKURT (Kenan Çoygun) son çare Ankara’yı arar eğer yardım gelmezse, haklı bir nedeni olacağını düşüneceğiz. VATAN SAĞOLSUN. Mesajını çeker. Türkiye milletçe sizlerle beraber. Dayanın Jetlerimiz yolda Cevabını alır. Türk Jetleri Semada görülür. Tek mermi atmadan Rumlar baskını sona erdirirler.

Kenan Çoygun, İnanç, cesaret, kararlılıkla en kanlı saldırıyı son anına kadar karşı koyar ve gereğini en güzel bir şekilde anlatır ve yaptırır.

Lefkoşe, Küçük Kaymaklı, Arpalık, Yeni şehir Bölgesinde, Erenköy’de, Bafta, Beşparmak dağlarında, Mücahitlerin kahramanlıkları Kenan Çoygun’un savaş kabiliyeti, bizzat katıldığı çatışmalarda gösterdiği başarılar, bu işin kahramanlığını aşmıştır. O gün Kenen Çoygun olmasaydı, Kıbrıs’tan Girit gibi söz eder olabilirdik.

Kenan Çoygun bunları yapabilmek için Rum tarafına özel yetiştirilmiş insanları erzak almak için gönderir. Rumlar bizimkiler sizleri basıp taciz etmişler derler. Türk’de biz duymadık biz balodaydık diye cevap verdirirdi dış baskılara karşı tarafı baskı altına alırdı. Erzak almaya giden kişi 100 ekmek alacaksa 200-250 ekmek aldırır. Bizim oralara dağlardan adamlar gelip ekmek alıp gidiyor diye söyletirdi. Bunlar Türk askeriymiş dedirterek Rumları baskı altında tutardı.

23 Aralık Lefkoşe de Rum polisi yoldan geçen Türklere ateş etmiş. Bir Türk Öldürülmüştü, ancak bu sırada 3 kişilik TMT mücahit timi çok büyük bir cesaretle ateş ederek bir kaçını yaralamıştır. Hiç bir şeyde yapamamışlardır.

Kenan Çoygun saklanan silahları dağıtmak için Ankara’dan haber bekliyordu. İzin gelmemişti. Divanı harbi göze alarak, saklı yerlerden silahları çıkarıp dağıttı. (devamı var)

(Altaylı.net’ten naklen)

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.