Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir
kule reklam
kule reklam
Header reklam

Kent Market’e tepkiler devam ediyor

Muğla Büyükşehir Belediye Başkanlığı

Muğla Büyükşehir Belediye Başkanlığı tarafından, Menteşe ilçesinin Karamehmet Mahallesi’nde yer alan Menteşe Kent Parkı’nda yapılacak olan Kent Market ile ilgili vatandaşlarca forum düzenlenerek, çalışmalar protesto edildi.

İş makinelerinin çalışmaya başladığı Kent Market ile ilgili mahalleli vatandaşlar ve Menteşe Kent Konseyi üyeleri bugün de park alanında toplanarak forum düzenlendi ve daha sonra inşaat çalışmalarını protesto ettiler.
Menteşe Kent Konseyi tarafından konuyla alakalı yapılan açıklamada şu ifadelere yer verildi;

“Karamehmet Mahallesi Menteşe Evleri Bölgesinde halkın Kent Park olarak kullandığı ve deprem toplanma alanı olan yeşil alanda, Muğla Büyükşehir Belediyesi tarafından (ticari alan olarak belirlenmiş) market inşaat faaliyetine başlanması üzerine Menteşe Evleri Sakinleri bu uygulamaya tepki göstermişti.
Bir sabah ansızın kepçelerin park alanına girmesiyle halkın haberdar olduğu, öncesinde ne mahalle muhtarı ne de kent sakinleri ile görüşülmediği anlaşılan, fiilen yeşil alan olarak kullanılan, market yapmak üzere faaliyete geçilen inşaat alanında Menteşe Kent Konseyi’nin çağrısıyla 07.01.2024 Pazar günü basın açıklaması yapılmış ve apartmanlarda imza kampanyası başlatılmış ve halkı konunun tartışılması için düzenlenecek foruma davet edilmişti.
14 Ocak Pazar günü halkın katılımı ile düzenlenen foruma davet edilmesine rağmen Muğla Büyükşehir Belediyesi yetkililerinin katılmadığı görülürken halk imza kampanyasının yaygınlaştırılması ve büyükşehir belediyesine teslim edilmesi, referandum yapılarak halkın talebinin değerlendirilmesi vb. eylemlilik süreci ile faaliyeti durdurma kararlılığını ifade etti.
Ardından forum katılımcıları ile inşaat alanının önüne sloganlarla yürüyüşe geçildi. ‘Parkıma Dokunma’ sloganları ile çocuklar yürüyüşün en ön saflarında yer aldı.”