DOLAR 9,61531.08%
EURO 11,23671.02%
ALTIN 553,381,55
BITCOIN 5861820,06%
Muğla
11°

AÇIK

15:49

İKİNDİ'YE KALAN SÜRE

  • Hamburger Menü 1
  • Hamburger Menü 2
  • Hamburger Menü 3
  • Hamburger Menü 4
  • Hamburger Menü 5
  • Hamburger Menü 6
  • Hamburger Menü 7
blank
blank
KAYMAKAMLIKTAN 75. YIL FEN LİSESİ HAKKINDA ÇIKAN İDDİALARA AÇIKLAMA
316 okunma

KAYMAKAMLIKTAN 75. YIL FEN LİSESİ HAKKINDA ÇIKAN İDDİALARA AÇIKLAMA

ABONE OL
Ekim 8, 2021 10:30
KAYMAKAMLIKTAN 75. YIL FEN LİSESİ HAKKINDA ÇIKAN İDDİALARA AÇIKLAMA
blank
1

BEĞENDİM

ABONE OL

Muğla 75. Yıl Fen Lisesi yatılı pansiyonunda kız ve erkek öğrencilerin aynı bölümde kaldığı, kız öğrencilerin banyo ve duş bölümlerine yerleştirilmiş gizli kamera görüntüleri ile ortaya çıktı haberlerine Menteşe Kaymakamlığı’ndan cevap geldi. Cevapta, “Söz konusu haberde bahsi geçen iddialar gerçeği yansıtmamakta olup, kız ve erkek öğrencilerin aynı alanda kalmaları ya da bu bölümler arasında herhangi bir geçiş kesinlikle söz konusu değildir” denildi.

Muğla 75. Yıl Fen Lisesi yatılı pansiyonu ile ilgili bir haber sitesinde dün yayınlanan, “Muğla Yatılı Fen Lisesinden Üzücü Haber” başlıklı haberde şu ifadelere yer verildi:

“Kız öğrencilerin kaldığı yatılı pansiyon bölümüne, erkek öğrencilerin yerleştirildiği, kız öğrenci pansiyonunda öğrencilerin duş aldığı alanda bulunan kör noktaya yerleştirilen kamera ile öğrencilerin görüntülerinin kayıt edildiği iddiasıyla şikâyetçi olan taraflar, kız öğrenciler ile erkek öğrencilerin aynı pansiyona yerleştirilmesinin yanlış olduğunun bu olay ile tekrar görüldüğünü ifade ettiler.  Okul idaresinin bu konuda ki duyarsızlığından, ihmallerinden şikayetçi olan öğrenci velileri,  yanlış uygulamalara karşı yaptıkları itirazların dikkate alınmadığını ifade ederek, görüntüleri kayıt eden kişilerin erkek öğrenciler olduğu iddiasının ise konunun gerçeklerden saptırılması çabası olabileceğini ifade ettiler.”

Menteşe Kaymakamlığı İse bugün yaptığı açıklama da haberde geçen iddiaların gerçeği yansıtmadığı belirtildi. Kaymakamlıktan yapılan açıklama da şu ifadeler kullanıldı:

“Mevzuhaber.com adlı haber sitesinde 07.10.2021 tarihinde çıkan “Muğla Yatılı Fen Lisesinden Üzücü Haber” başlıklı haberlerde yer alan iddialar ile ilgili kamuoyunun doğru bilgilendirilmesi açısından aşağıdaki açıklamanın yapılmasına ihtiyaç duyulmuştur. Söz konusu haberde bahsi geçen iddialar gerçeği yansıtmamakta olup, kız ve erkek öğrencilerin aynı alanda kalmaları ya da bu bölümler arasında herhangi bir geçiş kesinlikle söz konusu değildir.  Olay ile ilgili ivedilikle Maarif Müfettişlerimiz inceleme / soruşturma yapmak üzere görevlendirilmiş olup, konu tarafımızca hassasiyetle takip edilmektedir.”

Haber :Esma Turan

En az 10 karakter gerekli
Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.


HIZLI YORUM YAP