Kaymakamdan mutlu eden koronavirüs paylaşımı

Marmaris Kaymakamı Ertuğ Şevket Aksoy, sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda, koronavirüs vaka sayılarının sıfıra indiğini açıkladı.

Kaymakam Aksoy, paylaşımında, “Aziz Marmarisliler, hep birlikte yönetmek için fedakarlık ve çaba gösterdiğimiz pandemi sürecinde, başlangıçtan beri hep iyi seviyelerde olduk. Biz biliyoruz ki, kovit-19 ile mücadele öncelikle ölümleri önlemenin, sağlığımızı korumanın ve hizmet sektörünün çok ağırlıklı olduğu bir kent olarak ekonomimizi ayakta tutmanın vazgeçilmez bir şartıdır” dedi.
Aksoy, kolay bir süreç olmadığını hatırlattığı açıklamasını şöyle sürdürdü;
“Ancak aşılama çalışmaları ile toplumsal bağışıklığı sağlama hedeflerine önümüzdeki aylarda ulaşacağı anlaşılıyor. Yani tünelin ucu gözüktü. Şimdi şunu müjdeleyebilirim vaka rakamlarımız çok düşük. Ancak biz Marmaris olarak tüm sıfır vakalı kent olduğumuzu ilan etmek istiyoruz. Bu kurallara uyarsak çok kolay. Buna çok yakınlaştık. Ancak kurallara uymaz isek bu fırsatı kaçılabiliriz. Unutmayalım virüs kolay bulaşıyor. Sağlıklı gözüken kimseler virüsü yayabiliyor. Şimdi dünyaya ilan etmenin zamanı. Marmaris’te vaka yok. Maske, mesafe, hijyen.”
Haber. Cavit AKGÜN

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.